Wpis z mikrobloga

Klasycznie konfiarskie brednie nie wytrzymują starcia z rzeczywistością. Publiczne budownictwo zapewniło Sławkowi i jego rodzinie start w dorosłość i jak się już dorobił to nazywa to komunizmem, żeby przypadkiem plebs nie miał za łatwo, bo ktoś w końcu musi #!$%@?ć za miskę ryżu dla potężnego kapitalisty. Hipokryzja w stylu "tradycyjnych rodzinnych wartości" na prawicy, gdzie potem się okazuje, że rozwody, nieślubne dzieci i aborcje są na porządku dziennym. Ale pewnie z tym mieszkaniem od uczelni i publicznym akademikiem to też była "wyjątkowa sytuacja".

#bekazkonfederacji #bekazprawakow #polska #polityka #sejm #nieruchomosci #bekazlibka #4konserwy #neuropa
aei9077 - Klasycznie konfiarskie brednie nie wytrzymują starcia z rzeczywistością. Pu...

źródło: 434856859_1482167345700275_6547889894825517737_n

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
@aei9077 Ja z kolei nie popieram 800+ i rozdawnictwa, ale jakbym mial dzieciaki to bym je pobierał. Czasami nie popieramy niektórych rzeczy, ale z nich korzystamy. Mimo to lepiej jakby ich nie było. Państwo nie ma własnych pieniędzy. Jak mówi, że da cos tobie to znaczy, że zabierze komuś innemu.
  • Odpowiedz
@aei9077: No ciekawe, że chłopy popierające komunizm żyją w kapitalistycznym państwie zamiast jechać do Korei Pn. Z benefitów kapitalizmu to korzystać chce każdy, ale budować komunizmu nie ma komu XD

A tak bardziej poważne. Ludzie chyba zapomnieli, że my mieliśmy już w PRLu budownictwo społeczne. Wyszło według mnie słabo. Ty myślisz, że dostałbyś jakiekolwiek mieszkanie od państwa? Znowu by była lista uprzywilejowanych (jak niegdyś partyjnych osób) i dostałyby rodziny mające po
  • Odpowiedz
  • 5
ten sam poziom argumentu co "skoro nie popierasz PiSu to nie powinieneś brać 500+"


@tallman: Nie, to jest argument w stylu: "Co prawda wychowałem się w państwowym mieszkaniu, na studiach skorzystałem z państwowego akademika za 300 złotych miesięcznie, ale to była wyjątkowa sytuacja. Wy młodzi dziś powinniście w imię ideologii niewidzialnej ręki rynku wyrzec się wszystkiego co państwowe bo to socjalizm i wynajmować ode mnie mikrokawalerkę 17m2 za 3 koła miesięcznie.
  • Odpowiedz
  • 3
skoro państwowe takie dobre to niech wszystko będzie państwowe...oh wait tego już próbowaliśmy ( ͡º ͜ʖ͡º)


@tallman: Skoro 1 tabletka witaminy C dziennie działa dobrze na zdrowie, to łykajmy kilogram tabletek dziennie, zadziała jeszcze lepiej. Klasyczna próba zdyskredytowania argumentu przez sprowadzenie go do skrajności i absurdu. W wyobrażeniach konfiarzy świat zawsze jest prosty, pan Janusz albo pan Sławek sprzedają zerojedynkowe recepty na trudne problemy, szkoda tylko
  • Odpowiedz
  • 4
a tak w ogóle to czemu Sławek miałby nie korzystać z pieniędzy publicznych? Nie płaci podatków?


No już skorzystał, wykształcił się za państwowe pieniądze mieszkając w państwowym mieszkaniu, a teraz chciałby jak najniższych podatków, bo po co ktoś miałby nimi obciążać jego dochodowy biznes. A jak nie daj boże dostanie raka to znowu przypomni sobie o państwie i podatnicy chętnie się na to leczenie poskładają. Lewacy tym się od niego różnią, że
  • Odpowiedz
@aei9077: Wyobraź sobie, że mnóstwo osób nie popierających 500+ (czy teraz 800) nadal je pobiera. To nie sprawia, że są hipokrytami, bo wcześniej państwo im te pieniądze zabiera, a jak nie pobiorą tych pieniędzy to stracą, bo ceny wszystkiego pójdą w górę tak jakby pobierali.

To samo jest wszystkim innym publicznym. Wg was nie można mieć kapitalistycznych poglądów, bo się wychowało w socjalistycznym kraju? Raczej tym bardziej tacy ludzie wiedzą, że
  • Odpowiedz
  • 0
ludzie - placa kosmiczne podatki za co dostaja jakis badziew

neuropki z gwozdziem w mozgu - PATRZCIE ON """DOSTAL"""" BADZIEW A NARZEKA NA PANSTWO NASZE KOCHANE!!!


@OskarDeveloperski: Coś nie działa jak należy, więc może będziemy to usprawniać żeby działało jak w krajach do których aspirujemy?

Konfiarze: po prostu to zlikwidujmy, a rynek sam załatwi wszystkie sprawy.

Jak wiadomo państwa usprawnia się przez ich likwidowanie. Jak ci kiedyś noga zachoruje to też
  • Odpowiedz
@aei9077: A w ktorych krajach socjalizm dziala jak nalezy niby? Wszedzie gdzie sie pojawia to skonczony debilizm i wyzysk normalnych ludzi. Tu nie ma nawet z czym polemizowac, to oczywiste.
PS. Korzystam ze wszystkich socjali jakie sa dla mnie mozliwe, czyli akurat jakies tarcze dla przedsiebiorcow itd, bo chce zeby ten komuszy system zdechl wiec staram sie go obciazac jak moge :3
  • Odpowiedz
  • 2
A w ktorych krajach socjalizm dziala jak nalezy niby?


@OskarDeveloperski: XD wszystko co mi się nie podoba to socjalizm, stara korwinistyczna zagrywka. Jest coś takiego jak „społeczna gospodarka rynkowa” czyli system kapitalistyczny z domieszką socjaldemokracji i tak się składa, że działa akurat w tych krajach do których emigruje najwięcej polaków. Korzystają tam z państwa dobrobytu i jednocześnie na nie plują, coś jak ruscy wygrzewający dupska we włoszech plujący na zgniły zachód
aei9077 - > A w ktorych krajach socjalizm dziala jak nalezy niby?

@OskarDeveloperski...

źródło: IMG_9833

Pobierz
  • Odpowiedz
@aei9077: O czym ty bredzisz? Dostales proste pytanie, gdzie ten twoj socjalizm działa a ty cos zaczynasz bredzic o prawdziwym socjalizmie i jakis korwinistach, wyjmij leb z dupy

społeczna gospodarka rynkowa


czyli pisowska wizja "warta poswiecenia gospodarki" xDDD Wspolczuje gwozdzia w mozgu

yyy polacy uciekaja tam!


Kurde moze dlatego ze te kraje tuczyły sie przez całe swoje istnienie? Polacy uciekaja tam gdzie sa pieniadze ameryki nie odkryles, wierzyc ze to dlatego
  • Odpowiedz
  • 0
@OskarDeveloperski: Szkoda strzępić ryja. Mam nadzieję że masz teraz jakieś 22-23 lata i za 10 lat będziesz się wstydził swoich poglądów. Też kiedyś byłem korwinistą i ośmieszałem się w internecie broniąc paróweczkowej teorii ekonomii, do dziś mam w domu autograf Janusza. Ale zmądrzałem, dla każdego jest nadzieja.
  • Odpowiedz