Wpis z mikrobloga

Wizualia to istny majstersztyk, warstwa dźwiękowa najwyższych lotów. Mimo to film mnie nie urzekł. Zbyt duże oczekiwania? Dałbym mu 6,5/10. Czy ktoś namęczył się równie mocno, co ja na drugiej Diunie?
  • Odpowiedz
@Nikita_Mazepin: no to jakie to filmy, powiedzmy od czasu Władcy Pierścieni miały takie piękne zdjęcia?
Ja jestem w stanie wymieć tylko kilka(Zjawa, Grawitacja, Sicario, Blade Runner) a przez ostatnie lata to ręcznej nic.
  • Odpowiedz
@Sheckley2
Ostatnio odświeżyłem sobie Blade Runnera 2049 oraz Arrival, byłem w kinie na Diunie i zakochałem się w kompozycyjnej wrażliwości Denisa. Mało się znam na krytyce filmowej, ale tak od strony tego, czym się zajmuje (fotografia, rysunek) rozpływam się w jego ujęciach; według mnie dużo treści jest zawarte w tych obrazach.
  • Odpowiedz
@Sheckley2: najdziwniejsze w diunie to ta broń palna, strzałkowa jakaś przecież w pierwszej i drugiej części dune broń palna była kompletnie nieefektywna przez tarczę, dopiero bóg imperator letho 3 zakazał tarczy bo broń laserowa i tarcza powodowała wybuch porównywalny z wybuchem atomówki.
  • Odpowiedz