Wpis z mikrobloga

Wrzuć na najmniejszą zębatkę na kasecie i zobacz czy łańcuch nie szoruje bo przerzutka za mocno ''złożona''.
@poznanfoto: Masz przerzutki z różnymi długościami wózka tutaj jest długi. Wózek to taki ''magazynek'' na łańcuch i wypadku dużej kasety jak w MTB ma to bardzo duże znaczenie. Więc jak za bardzo skróci to mu jak patyk przerzutkę wyprostuje, bez sensu.
@4x80: Nawet na długich wózkach skracasz w ten sposób. To co napisałem pochodzi z instrukcji serwisowej Shimano - chyba wiedzą co piszą co? :) Jeżdzę tak od kilku tys km na kasecie 11-51, na przerzutce z najdłuższym wózkiem i wszystko jest jak powinno ;) Nic jej nie będzie, na największym blacie z tyłu przerzutka ma się prawie wyprostować - inaczej na mniejszych koronkach będzie łancuch walić o tylne widełki mimo sprzęgła
@4x80: ww.google.pl/m?q=shimano+instrukcja+d%C5%82ugo%C5%9B%C4%87+%C5%82a%C5%84cucha&client=ms-opera-mobile&channel=new&espv=1&zx=1711704116635&noswcr=1 poczytaj a się zdziwisz :)
@4x80: To powiedz to specjalistom z shimano, pewnie się mylą ;) Nadal się z Tobą nie zgadzam, nie widzę sensu dla którego miałbym jeździć na za długim łańcuchu ;)
@4x80: no okej, wysyłasz zdjęcie z za długim łańcuchem kontra ja wysyłam Ci oficjalne instrukcje serwisowe, kto ma rację? Mirek czy shimano? :D jak nie zapomnę wrzucę tu jutro fotę mojej bestii na za krótkim łańcuchu abyś mógł się pośmiać :D