Wpis z mikrobloga

Frustrujące jest dla mnie to, że nie mogę skorzystać z tego programu przez wzgląd na to, że mam małą działkę z domkiem 30m którą otrzymałem w spadku. Dom prawie 40 lat bez remontu. Trzeba byłoby tam coś nowego zbudować, bo nawet kanalizacji nie ma i nie ma sensu remontować. Chciałem mieszkanie w mieście a nie na wsi, w której 40km jest do powiatowego... a wygląda na to, że będę musiał ostro przepłacić. Rewelacja. #nieruchomosci #mieszkanie
  • 5
@camisetablanca: Jesteś w większości XD Mieszkań w tym kraju potrzebuje z grubsza kilkaset tys. osób. Bekę dostało 60k, a pozostałym po prostu podniesiono ceny XD Jedyna sprawiedliwa społecznie opcja to komercyjny kredyt hipoteczny dla wszystkich przy rynkowych stopach. Tak po prostu i wtedy deweloperka zagryzie zęby ale będzie musiała się dostosować. Ludzie z drugiej strony też zepną poślady i jak będą mogli dać więcej to dadzą. As simple as that.
@mickpl: też bym tak wolał, stopy by spadły w końcu, mieszkania staniały jak w dojczach. a tak to cóż... kredytować się pod korek i mieć ratę 4k kiedy inni mają 2k z dopłatami pomimo tego, że ich sytuacja finansowa się nie różni od mojej niczym? where sprawiedliwość.
Dokładnie tak jak pisze @mickpl teraz masz drogie nieruchomości z drogim kredytem. Gdyby nikt nie ingerował w kredyty jak BK2% czy teraz 0% to byś miał tańsze mieszkania i drogi kredyt. Mieszkania by się dostosowały w konsekwencji do możliwości kupowania społeczeństwa. Jeżeli chodzi o "bezrobocie" na budowie. To nadal często musisz czekać 6-12 mc na specjalistę, który ułoży płytki czy zrobi remont łazienki. Oni by też znaleźli pracę. Po 12-24 mc korekty