Wpis z mikrobloga

@ziemniaczor: Szukałem domu we Wro pół roku, "rozglądałem się" od 2 lat. Mała płynność w porównaniu z mieszkaniami, można negocjować ceny, choć niektórzy wystawią kostkę z lat 80 za 1.6 mln i będą to kisić do usranej śmierci na portalach. Nie zauważyłem mocnego wzrostu cen. BK2% to nie ten segment, ten nowy kredyt za to nie ma limitu ceny, ale i tak siłą rzeczy w tych pieniądzach to nigdy nie będzie
  • Odpowiedz
  • 2
Sprawdź sobie na zametr.pl ceny domów. Widzę że w zaleznosci od miasta są inne wyniki więc to specyficzne
  • Odpowiedz
@ziemniaczor:
https://www.wielkiebudowanie.pl/go.live.php/PL-H320/cena-budowy-domu.html
Ale traktuj to trochę z przymróżeniem oka, rzeczywiste ceny są raczej trochę niższe, chociaż nie jakoś bardzo, ostatnio zbieram wyceny i systemem zleconym to niestety takie są realia. Dużo zależy też od projektu, działki (np nośność gruntu), a i na samą cenę też wpływa jak daleko jest do przyłączy (chociaż nie wiem czy ten wykres z tej strony bierze pod uwagę koszt przyłączy), jakość i typ materiałów (można mieć
  • Odpowiedz
  • 4
@ziemniaczor we Wro ceny domów wzrosły od pandemii o jakieś 50%. O ile w 2019 dało się coś kupić do zamieszkania za 1 mln tak teraz trzeba dać min 1,5 mln i to raczej bez szału. Bardzo zadbane domy były od 1,5mln a teraz chdzą po min 2-2,5 miliona.

Za bańke to sie kupi co najwyżej rudere do generalnego remontu i termomodernizacji i to na jakimś totalnym zadupiu typu rędzin czy swojczyce.
  • Odpowiedz
@mookie: w sumie zależy jak definiujemy dom. Jak ma być wolnostojący, to faktycznie ciężko poniżej 1.5 mln. Jak może być szereg albo bliźniak, to można w przedziale 1-1.5 mln znaleźć.

zadupiu typu swojczyce


a gdzie mają być domy, w okolicach rynku?
  • Odpowiedz
  • 1
@julian351 masz domy na krzykach, biskupinie sępolnie, popowicach, kuźnikach, klecinie, różance czyli na obszarach w pełni zurbanizowanych z dostępem pieszo do tramwaju, stadionów, szkół, ośrodków kultury, centr handlowych, restauracji etc.

Te lokalizacje są topowe w tym mieście i tam już poniżej 2 baniek nie ma co podchodzić a jeszcze 5 lat temu mogłeś mieć tam dom za ten 1-1,5 bańki. Teraz w tym budżecie masz oddalone i słabo skomunikowanw przedmieścia i to
  • Odpowiedz
@mookie: tam gdzie piszesz są głównie stare domy, albo poniemieckie albo kostki. Krzyki tylko "stare" spełniają kryteria o których piszesz, bo na pewno nie Ołtaszyn/Wojszyce/Jagodno. Jeszcze Zacisze/Zalesie, kto bogatemu zabroni ;)

Za 1.5mln ludzie wystawiają czasem te kostki/szeregi w tych lokalizacjach, ale raczej nie w stanie "tip top".
  • Odpowiedz