Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Pytanie.

Robię chrzciny mojego dziecka. Mam problem z gośćmi. Otóż obiad odbędzie się u nas w domu. Raz ze względu na to, że po prostu nie mam kasy do przeznaczenia na imprezki a dwa, że chrzest to chrzest a nie wesele. Ogólnie miało nie być nawet obiadu, bo moja żona nie będzie stać przy garach, tylko dzieckiem się zajmować i miała być tylko kawa i ciasto, ale teściowa się uparła i powiedziała, że nagotuje schabu i rosołu - no to jak chce zrobić, to proszę bardzo.

I tu dochodzimy do gości. Wiadomo - My (2), Teściowie (2), Mój brat - chrzestny (3), Żony brat (4), Chrzestna (1), Moja mama (1) = 13. I to jest maksymalna ilość ludzi jaką zmieścimy w salonie - mamy rozkładany stół i akurat 13 krzeseł.

Problem tu jest z chrzestną mojej żony - ona zawsze nas zaprasza na imprezki rodzinne ale... to 7 osób - Chrzestna z mężem, jej matka (siostra teścia), 3 dzieci i narzeczona jednego z nich. Z 13 ludzi robi się 20. Nie mam tyle krzeseł ani takiego długiego stołu. Nie wiem nawet skąd go wziąć.

Teściowa namawia by nie zapraszać chrzestnej z rodziną ale nam tak głupio, bo zawsze jednak jesteśmy gdzieś tam zapraszani i oni są dla nas ok a z drugiej strony jak byli nas odwiedzić to nagle w domu zrobiło się tłumnie. To jest bardzo duża ilość osób i komplikuje nasze przedsięwzięcie. Bo trzeba przywieźć stół - nawet nie wiem skąd go wziąć, krzesła, zamówić więcej ciasta i narobić więcej mięsa.

Co byście zrobili? Co radzicie? (poza nie chrzczeniem dziecka w ogóle).

#pytanie #rodzina



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: mkarweta
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: trzeba było nie chodzić jak zapraszali. A tak na serio to nie ma obowiązku robić przyjęcia bo to chrzest dziecka, a nie wesele...Jak już to w domu bym nie robił z braku ochoty na ogarnianie tego..U mnie jak robiłem przyjęcie w lokalu to każdy dał minimum 5 stów + rodzice po 2k do wózka w kopercie i się i tak zwróciło dosyć mocno. Nie wiemjak w innych częśćiach pl
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: problemy ludzi z dużymi rodzinami, zapraszaj wszystkich, nikogo nie oszczędzaj. Moja rodzina sie pokłóciła, niestety i zazdroszczę ci tego problemu. Gratulacje na chrzciny . Z przyjemnością też wpadnę z prezentem dla bejbika.
Przyjdę z własnym krzesłem
  • Odpowiedz
@mirko_anonim wystarczy nie chrzcić dziecka i nie brać udziału w zabobonach dla ciemnogrodu i odejdzie ci dużo problemów jak np. komunia za kilka lat. Chcesz żeby twoje dziecko się płaszczyło przed sukienkowym za parę lat podczas tzw. pierwszej spowiedzi? Jak dziecko będzie chciało się ochrzcić to zrobi to kiedyś samo, w pełni świadomie. Jak dobrze, że moje dziecko nie idzie w tym roku do komuni, jestem na grupie klasowej i tylko
  • Odpowiedz
wystarczy nie chrzcić dziecka i nie brać udziału w zabobonach dla ciemnogrodu


@nieocenzurowany88: oho freethinker na pokładzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pozwól może ludziom żyć jak lubią i uczestniczyć w takich organizacjach jakie uważają za odpowiednie dla sobie i swojej rodziny. Chyba że aż tak tolerancyjny nie jesteś, co by mnie w sumie nie dziwilo xd
  • Odpowiedz
@komakow: to niech sobie uczestniczą, ale niech nie wciągają w te zabobony dzieci. Większość dzieci to zleje, ale niektóre dzieci są bardziej wrażliwe i naprawdę uwierzą, że ktoś ich podgląda jak walą konia i będą za karę torturowane do końca życia. Tak powstają zaburzenia psychiczne.
  • Odpowiedz
to niech sobie uczestniczą, ale niech nie wciągają w te zabobony dzieci.


@nieocenzurowany88: co to za g---o zasady? A jak mają wychować swoje dzieci tak żeby nie sprzedać im swojej moralności i zasad? Jak ty sobie wyobrażasz wychowanie dzieci w oderwaniu od zasad i wspólnot do których należą ich dzieci? Dzieciakom można krzywdę zrobic na milion sposobów i nei trzeba być w żadnym kościele, debil zrobi krzywdę dziecku nawet będąc
  • Odpowiedz
@komakow: a do uczenia moralności i zasad jest wymagany pan w sukience i straszenie torturami po śmierci? Poniżanie się przed księdzemvi mówienie mu o swoich przewinieniach i prywatnych intymnych sprawach i jeszcze angażowanie w to dzieci? W życiu bym nie pozwolił aby moje dziecko się płaszczyło przed jakimś księdzem.
  • Odpowiedz
Robię chrzciny mojego dziecka.


Super plan, blokować rozwój duchowy człowieka na całe jego życie, bo tradycja albo inne pierdoły sekciarskie.
  • Odpowiedz
do uczenia moralności i zasad jest wymagany pan w sukience i straszenie torturami po śmierci?


@nieocenzurowany88: masz obraz kościoła z gazety wyborczej. Nie będę Ci na stronie ze śmiesznymi obrazkami tłumaczył jak i co działa, jakbyś był ciekawy czymś więcej niż artykułami że każdy ksiądz to p-----l, a rozwój duchowy w kościele polega na straszeniu to masz w necie sporo materiałów. Ale chyba nie jesteś zainteresowany, bo swojej "źródło" informacji
  • Odpowiedz