Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Cześć!

Chciałbym poruszyć kwestię, która od jakiegoś czasu daje mi do myślenia i której nie mogę dłużej ignorować. Mam problem z niskim poczuciem własnej wartości, co czasami prowadzi do nerwicowych reakcji. Do tej pory próbowałem przekonywać siebie, że to minie samoistnie, lecz zdaję sobie sprawę teraz ze to jednak samo nei przejdzie

Na co dzień wydaje mi się, że prowadzę normalne życie. Mam pracę, żonę i dzieci. Mimo to, w sytuacjach stresowych, doświadczam uczucia duszności, problemy ze snem, a konfrontacje, nawet z nieznajomymi, wywołują u mnie pragnienie ucieczki do bezpiecznego miejsca. Po takich zdarzeniach często analizuję moje reakcje, zastanawiając się, dlaczego nie zachowałem się inaczej. Choć staram się usprawiedliwiać, że tak po prostu musiało być, to później czuję się źle z tym wszystkim.

Zastanawiam się, jak mogę odzyskać poczucie własnej wartości i efektywnie pracować nad swoimi reakcjami. Dodam, że mieszkam w Niemczech, w Düsseldorfie, co również wprowadza pewne wyzwania związane z życiem na obczyźnie.

#stres #zdrowie #medycyna #depresja #atakpaniki #psychologia



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: mkarweta
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 2
@mirko_anonim: sprawa brzmi dość poważnie, być może warto iść do lekarza, ale w międzyczasie proponuję takie coś (jestem laikiem, nie miałam aż takich problemów, ale w pracy muszę często sobie radzić z tremą przed spotkaniami/ prezentacjami):
Obserwuj ludzi, jak chodzą, jak się ubierają, gdzie patrzą, co mówią. Skup się na nich. Zauważ, jak trudno skupić się na innych. Uświadom sobie, że oni też myślą prawie wyłącznie o tym, jak są postrzegani,
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): Musisz zacząć robić „trudne” rzeczy.

Niekoniecznie w pracy. Możesz sobie zrobić jakieś nowe „trudne” hobby.

Na przykład pograć w Dark Souls albo gry Paradoksu. Albo zacząć uprawiać trudny technicznie sport. Itp. itd.

Przełamywanie trudnych wyzwań w jednym hobby podnosi poczucie self-efficacy ogólnie w życiu.

Dużo tym pisze Bandura. Pogooglaj sobie „Bandura self efficacy” żeby znaleźć masę artykułów i jego książkę.