Wpis z mikrobloga

#biznes i pewnie #programista15k Więc tak. Czytam jakieś bajki, że przedsiębiorca to ma raj podatkowy itd. A Ci na etatach dokładają się do wspólnego kotła.
Jakiego wspólnego przegrywy? Macie renty, emerytury, korzystacie ze służby zdrowia.
Mam 41 lat, a na załaczniku widać, ile skorzystałem w dorosłym życiu z NFZ. Zgadnijcie, czy kiedykolwiek byłem na chorobowym, rencie, czy też ktoś mi zapłacił za urlop xD Wiec ja rocznie płacę te 25-30k ZUSu i przez 22 lata(nawet więcej) wykorzystałem 178zł na NFZ xD
Więc ja i tak sponsoruję etatowców i ich NFZ. Dokładam więcej do kotła xD
notBart - #biznes i pewnie #programista15k Więc tak. Czytam jakieś bajki, że przedsię...

źródło: temp_file6458955853416791876

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@BreathDeath będę potrzebował za rok a dostanę termin za 3 lata? Mimo płacenia cudownego zusu jestem ubezpieczony, więc jak będzie potrzebne leczenie za dużą kasę, to i tak nie węzmę z nfz.
Tak wogóle płacisz ubezpieczenie za samochód zależne od twoich zarobków? Czy jak nie "korzystasz" z ubezpieczenia, to masz jakieś zniżki?
  • Odpowiedz
@notBart: tylko, że to ty #!$%@?, że płacisz ZUS 25-30k, więc pytam, co mają składki ZUS, których płacisz 30k do części tych składek, które odpowiadają za składkę zdrowotną
  • Odpowiedz
tylko, że to ty #!$%@?, że płacisz ZUS 25-30k, więc pytam, co mają składki ZUS, których płacisz 30k do części tych składek, które odpowiadają za składkę zdrowotną


@WyjmijKija: Wszystko trafia i tak do jednego wora i z niego jest wydawane przez rząd na głupoty.

W 2022 roku rząd przeznaczył 156 mld złotych na zdrowie

(https://mapawydatkow.pl/maps?year=2022)

, mamy w Polsce około 13 mln ludzi pracujących poza budżetówką, co dawałoby średnio wymagane
  • Odpowiedz
@notBart: mogłeś po prostu napisać że chciałeś się pochwalić ile zarabiasz i nie dorabiać do tego żadnej ideologii pani wielki przedsiembiorco XD niech zgadnę, uciemiężony programista jednofakturowiec? XDDDD
  • Odpowiedz
@notBart: Tak? Jesteś ubezpieczony na dużą kasę? Masz w tym prywatną karetkę czy może przyjeżdża finansowana ze składek? Tak samo leczenie onkologiczne. Zobacz jak prywatne ubezpieczenia działają w USA, gdzie ludzie cały majątek wyprzedają w czasie choroby mimo posiadania ubezpieczenia. Breaking bad pod tym względem daleko od prawdy nie był…
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@BreathDeath nie wiem czy kiedykolwiek do mnie przyjedzie. A jak przyjedzie do mnie z NFZ to mam prawo, bo opłacam składki. Ja pokazuję, że wykorzystałem 178zł z NFZ przez 23 lata dorosłego życia, a ty że będę miał raka xD

@jacekparowka napisałem, ile wykorzystałem przez 23 lata z NFZ, a ty że chwalę się zarobkami xD Z fakturami jest różnie, ale to chyba nie ma znaczenia czy 1 czy 2?
  • Odpowiedz
@notBart: Ja piszę o tym, że to jest ubezpieczenie. Nie wiadomo czy wykorzystasz czy nie wykorzystasz. Prywatna służba zdrowia jest spoko (o ile działa, a ostatnio na wykopie pojawiają się głosy, że nie za bardzo) tylko nie ma jej wszędzie, a w razie jakichkolwiek powikłań i tak pakują Cię w karetkę i wiozą do publicznego szpitala. Publiczna służba zdrowia jest niedofinansowania i potrzebuje po prostu więcej kasy i tyle. Składka zdrowotna
  • Odpowiedz
@BreathDeath: nie, nie, to nie tak powinno działać, państwo powinno te 22 lata temu przewidzieć że pan przedsiembiorca nie zachoruje i nie pobierać od niego składek. I tak z każdym obywatelem, jak szklana kula pokaże że zachoruje to pobierać, a jak nie to nie. Czego nie rozumiesz?
  • Odpowiedz