Wpis z mikrobloga

Po 4 latach służby, za 3 dni odchodzę do cywila - pewnie powiecie, że #!$%@? odsluzylem, może i tak - ale coś tam pobiegałem po puszczy białowieskiej, jak była sraka z migrantami.
Cieszę się z podjętej decyzji, choć może i już nie będzie dodatków, długiego urlopu, ale za to w razie W i tak na front polece jako jeden z pierwszych XD

#czujedobrzeczlowiek #gownowpis #nowyroknowyja
McBreed - Po 4 latach służby, za 3 dni odchodzę do cywila - pewnie powiecie, że #!$%@...

źródło: temp_file6664971875889477513

Pobierz
  • 40
@McBreed: chłop co w wojsku był żeby pobiegać po lesie za migrantami a jak zagrożenie wojna się pojawiło to #!$%@? do cywila xD
obrońca ojczyzny, nie ma co xD
Już widzę jak na ten front biegniesz, pewnie już bilet do Londynu czy Madrytu kupiony.
Przywileje było fajnie brać a jak ma się za nie zapłacić społeczeństwu to odwrót xD
via Android
  • 107
@ZielonaOdnowa Chlopie, przeczytałeś wpis? Co zmienia to, że idę do cywila? Że ciepłą posadkę zostawiam?
Co Ty wiesz o granicy, wysłali nas bez kamizelek, podstawowego sprzętu na wojnę hybrydowa, z którą nawet dowództwo nie wiedzialo, jak sobie poradzić, a Ty coś #!$%@?ć będziesz o tym, że się obsralem, bo wojna idzie.
Nie mierz wszystkich swoją miarą, ja tak czy siak będę ten #!$%@?łek bronił, w przeciwienstwie do takich wojowników klawiatury, jak Ty.
@McBreed i nie ubliżając, tacy ludzie jak Ty powinni iść do wojska. Czyli bez kariery zawodowej. Pamiętam tą panikę jak chcieli rozsyłać jakieś powołania na szkolenia wojskowe dla chłopów z rodzinami, kredytami, obowiązkami zawodowymi. Śmiechu warte
via Android
  • 1
@StormtrUper Ja od młodych nastoletnich lat chciałem wstąpić do armii, gdzieś to dla mnie budujące było, cała historia, krwawa historia naszego kraju, którą z zaciekawieniem studiowałem też racjonalizowała ten wybór. Zderzyłem się z rzeczywistością, że jednak samemu można się o wiele więcej nauczyć, jeśli się chce, niż w armii, nawet jeśli chodzi o obsługę broni i inne istotne rzeczy, na współczesnym polu walki.
@McBreed: oj jak boli, jak boli. Prawda jest taka że to masowy trend i kto ma trochę styczności z tematem ten wie kto teraz #!$%@?. Nie wiedziałem tylko że ktoś będzie szukał dla tego poklasku xD no ale ludzie potrafią sobie różnie różne rzeczy tłumaczyć czy racjonalizować. Ode mnie eot bo szkoda mi czasu na przyszłego zmywakowego w Londynie, tak jak i szkoda było wydawać pieniądze na twój żołd i szkolenie
@mike78: odsłużył? Powiedz mi dlaczego utrzymujemy wojsko zawodowe? Dlaczego przysługuje im wiele przywilejów itp? Nie dlatego żeby w razie wojny właśnie "służyli"? No to jak ktoś u jej progu z wojska odchodzi to trudno darzyć go szacunkiem i nazwać inaczej niż dezerterem.
Op doskonale wie co się dzieje i w jakiej sytuacji zostawia kolegów, do tego jego bełkot o tym że pierwszy pójdzie na front xD przecież oczywiste że ma już