Wpis z mikrobloga

Zbliżają się święta i widać to w POZie. Tak jak tygodniowo zgłaszał się 1 pacjent który nie był zarejestrowany w tej przychodni tak obecnie jest wtorek a miałem już 5 osób które wróciły do polski na święta i "chcą się przebadać przed wyjazdem z powrotem do pracy". Z relacji wynika, ze tam po prostu "paracetamol i do domu". Nie ważne czy niemcy, szwajcaria, holandia. Trochę mnie to bawi, bo główny zarzut do polskiej ochrony zdrowia jest taki, że jest tragiczna, beznadziejna, nic nie oferuje.
No to o co chodzi, że ci ludzie przyjeżdzają do PL za kazym razem jak dzieje się coś poważnego, albo zbliżają się święta?

#pytanie #zdrowie #lekarze #lekarz #medycyna #przychodnia #szpital #przygodyzprzychodni
  • 1
główny zarzut do polskiej ochrony zdrowia jest taki, że jest tragiczna, beznadziejna, nic nie oferuje.


@gracilis: Zarzut wśród tych, którzy nie mieli do czynienia z ochroną zdrowia w innych krajach. Dla przykładu, byłem kiedyś w amerykańskim szpitalu, top10 światowych sieci i tak mnie zdiagnozowano, że później polski lekarz mailowo trafnie postawił rozpoznanie. Za wizytę w tym szpitalu zapłaciłem kilkaset dolarów. Standard, owszem, jak w hotelu, kolejek brak, ale pod względem kwalifikacji