Wpis z mikrobloga

#programowanie #programista15k #programista25k #programista50k #it #pracait #pracbaza #kryzysit #4mitomans #sprintyjacka

OSTATECZNE ZAORANIE MITOMANÓW

Właśnie widzę, że średnia zarobków w poprzednim wątku

https://wykop.pl/wpis/75586449/programowanie-programista15k-programista25k-progra


przekroczyła 40 000 pln na rękę + VAT a nawet u niektórych 20 000 euro netto b2b + VAT w 4-dniowym tygodniu pracy, oczywiście max 2-3h dziennie

A najlepsze jest to, że wypowiedzieli się dopiero sami juniorzy i stażyści ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Coorva mać nie rozumiem tego, jak można być prawie w pełni "anonimowym" w necie i dalej mieć potrzebę, żeby kłamać a inny random mitoman ci przyklasnął? Weźcie idźcie na jakąś terapie czy coś.

Ja wierzę w twarde dane więc odpowiedzcie mi na jedno bardzo, ale to bardzo proste pytanie - skoro tak łatwo mieć te 30000, 40000 PLN netto + VAT czy nawet 20 000 euro netto + VAT to czemu do cholery średnia/mediana krajowa programisty w Polsce to jakieś 15k brutto UoP i 18k netto b2b? No jak to jest możliwe ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Czy średnia/mediana nie powinna wynosić 35 000 zł netto b2b dla seniora takiego CRUDiarza w Javce?
nad__czlowiek - #programowanie #programista15k #programista25k #programista50k #it #p...

źródło: IT RAPORT

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
o czemu do cholery średnia/mediana krajowa programisty w Polsce to jakieś 15k brutto UoP i 18k netto b2b? No jak to jest możliwe ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)


@nad__czlowiek: ile Ty masz stazu w branzy, ze nie wiesz jak dziala rynek? Byles kiedys w jakiejs firmie gdzie sie programuje? Czesto masz tak, ze
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek: moge zapodac Tobie jedna strategie, na inne szkoda mi czasu i klawiatury.
Strategia nr 1. Pozbieraj sobie portfolio klientow, sprawdz sie w jakiejs firmie abys mial respekt, zmien firmie i dogadaj sie z bylym klientem, ze mozesz pracowac dla nich dodatkowo, np. na 1/2 czasu i chcesz maksymalnie asynchronicznie(bo dzieci, bo inna praca itp.). Ja w ten sposob mam 2 takich klientów. 3ci klient to jakis leszcz, gdzie Twoj kierownik
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek najbardziej smiesza mnie leszcze co ida na jakiegos TL jak @FedoraTyrone i zarabiaja 30zl wiecej za 1h niz jakis senior co sobie yt oglada w trakcie pracy a TL siedzi pol dnia na telco :D Zamiast isc na TL itp, to trzeba ekspercic sie, byc dobrym seniorem i nie isc wyzej, pozniej uskuteczniasz OE i podbijasz sobie stawke 2-3x bo masz mozliwosci, gdyz nie polasiles sie o dodatkowe +30zl/h
  • Odpowiedz
@bin-bash: OE w 2024 xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

chłopie, 80% firm teraz daje HYBRYDE minimum 3 DNI Z BIURA, właśnie po to żeby cwaniaków na OE wykosić

Tak, nawet ludzie na B2B mają chodzic 3 dni do biura. Najlepiej 4 dni
  • Odpowiedz
skoro tak łatwo mieć te 30000, 40000 PLN netto + VAT czy nawet 20 000 euro netto + VAT to czemu do cholery średnia/mediana krajowa programisty w Polsce to jakieś 15k brutto UoP i 18k netto b2b?


@nad__czlowiek: Bo większość ludzi boi się sięgać po więcej niż bezpieczne minimum. Tak samo 95% ludzi (także w IT) aplikując do pracy wchodzi na NFJ czy jakieś Pracuj, uzupełni 50 formularzy, wyśle ze 100
  • Odpowiedz
@Bejro: no a jakie niby znasz lepsze metody? Jakie znasz job boardy?

Pracuj PL to syf, ale bulldog, indeed, nofluffjobs, justjoinit to jedyna opcja w polsce

ja mam ponad 7 lat stażu w IT, odpicowany profil na linkedinie i dostaje oferty 18-22k netto b2b raz na 1-2 miesiące.

A znam clouda AWS, K8S, java, spring, noSQL, kafki, elasticsearche itd
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek: Po pierwsze baza znajomych i rekruterów. Ktoś zna kogoś a ktoś tam ma firmę. Job boardy były, są oraz pozostaną scamem - teatrem dla gojów. Żadna firma z normalnym HRem i siatką talentów nie będzie postowała ofert na publicznych serwisach - to niewydajne i tylko marnuje środki i czas firmy podczas filtrowania 1000 CV i screenowania 100 mocnych kandydatów. Lepiej wziąć 3 osoby z polecajek od seniorów i poświęcić kilka
  • Odpowiedz
@Bejro: Znaczy no wiem, że baitujesz a ja wyjawiam "wiedzę tajemną", jak musisz to usuń mój komentarz aby "nie psuć branży" no ale ehh.
  • Odpowiedz
@Bejro: bzdury piszesz totalne, mam pisać do obcego rekrutera by mi wysłał pasujące oferty? Xd przecież to tak nie działa. Piękny trolling, ciekawe ile osób się tak upokorzy czytając ten koment, specjalnie go zostawiam
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek: Ja tak właśnie aplikowałem na swoją pozycję w big-techu bez doświadczenia w branży ¯\(ツ)/¯

przecież to tak nie działa

Też tak myślałem. Zgadnij ile ofert ma moja firma wiszących w internecie lub nawet w zakładce karier na stronie firmy.
  • Odpowiedz
Po pierwsze baza znajomych i rekruterów. Ktoś zna kogoś a ktoś tam ma firmę.


@nad__czlowiek @Bejro: o to to, najlepsze oferty w tym aktualną za 30-35k netto to dostałem z polecenia, ktoś tam kogoś potrzebował, pamiętali że byłem konkretny i się odezwali czy nie chce dołączyć. Po pierwsze opłaca z siebie dawać więcej niż absolutne minimum, kiedyś to może zaprocentować, a po drugie trzeba korzystać z szans dawane przez los.
  • Odpowiedz
@bin-bash: OE w 2024 xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD


chłopie, 80% firm teraz daje HYBRYDE minimum 3 DNI Z BIURA, właśnie po to żeby cwaniaków na OE wykosić


@nad__czlowiek: umiesz w matematyke czy nie? Srednio Tobie wychodzi, jestes po europeistyce i skonczonym bootcampie?:D To widac :D Ja mam 3 stalych klientow a Ty jak mniemam pracujesz na pudrowanym UOP, czyli takim fake b2b. Co w tym dziwnego, ze majac jdg robisz prace dla kilku
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek: Ty trollujesz czy nie? Takie oferty to się dostaję bezpośrednio od firm zagranicznych (np USA), a nie przez jakiegoś pośrednika typu Sii, który daje Ci moze 50% tego co im rzeczywisty klient płaci.
  • Odpowiedz