Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Hej,

cwicze od 4 miesiecy, ostanio chyba przeciazylem bark, bo przy kazdym cwiczeniu angazyjacym boli. Wszyscy fizjo w okolicy dostępni dopiero po Świetach. Mam pełną ruchomość stawu, ale przy wyciagneciu reki do gory czuje lekki bol, tak samo przy wyciskaniu na płaskiej. Na razie ograniczyc ruchomosc i dac sobie spokoj z silka na 2-3 tyg. zeby sie zregenrowac czy walic jak najszybciej do fizjo zeby zdiagnozowal?

Dzieki
Pzdr

#mikrokoksy
#silownia



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 6
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: To trzeba na spokojnie, usiąść i pomyśleć. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Daj trochę czasu na regeneracje i odpoczynek, przede wszystkim nie dźwigać przez najbliższy tydzień jak nie dwa. Jeśli po tygodniu dalej będzie bolało, to odwiedzenie fizjo będzie dobrym pomysłem. Pozdro z fartem ()
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: I to i to. Po wizycie u fizjoterapeuty też potrzebujesz chwili czasu na regenerację. Ale sama wizyta u fizjo może niewiele Ci dać. Problem może być poważniejszy więc po rezonansie warto też iść do ortopedy.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: na początek wystarczy odpowiednia regeneracja i aktywny wypoczynek. Dopiero jak ból będzie się utrzymywać, to ewentualna wizyta u fizjoterapeuty. Tylko tak ogólnie "na oko" nikt nie oceni precyzyjnie, co dokładnie z tym barkiem się dzieje, więc i tak niezbędna okazałaby się późniejsza diagnostyka obrazowa.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim też miałam podobną akcję, bark się odzywał jeszcze około miesiąc, pomogło omijanie ćwiczeń na górną partię (angażującą bark) oraz masaż okolicznych mięśni pleców i klatki masażerem w dni nietreningowe. Oczywiście warto skonsultować z fizjo bo być może znajdzie przyczynę głębszą niż jednorazowe przeciążenie (może jakaś wada postawy albo niepoprawna technika czy coś). Zdrowia!
  • Odpowiedz
@mirko_anonim to samo miałem. Przy wyciskaniu sztanga mi się trochę przechyliła i po treningu zaczęło kłuć. Bolało kilka tygodni, ale po odpoczynku i braku ćwiczeń na barki samo ustało. Coś z rotatorem było
  • Odpowiedz