Wpis z mikrobloga

  • 0
@ciemnienie: ogólnie może powinniśmy wrócić do merkantylizmu? Profilaktycznie odciąć się od globalnego handlu, żeby być samowystarczalnym, na wypadek jakby nagle nas odcięło od globalnego handlu
@strfkr: generalnie to by było najbezpieczniejsze, biorąc pod uwagę układ jaki aktualnie kształtuje się na linii Chiny-Tajwan-USA.
@fastmotion: z tym że górnictwo weglowe, tu wegla kamiennego powoli odchodzi do lamusa. A jesc zawsze będziesz musiał.
  • 0
@Kouros: publiczna służba zdrowia jest publiczna, masz to dosłownie w nazwie (i wytwarza sporo PKB, ignorancie). Ty chciałbyś dopłacać luxmedowi
@strfkr

@Kouros: publiczna służba zdrowia jest publiczna, masz to dosłownie w nazwie. Ty chciałbyś dopłacać luxmedowi


No to sam podałeś przykład dlaczego rolnictwo jest dotowane, jak masz operacje to Ci opłacają wszsyscy podatnicy, za leczenie długotrwałe i refunduja leki, tak samo z żywnością, rolnicy dostają dopłaty żeby regulować ceny żywności.
Inaczej miałbyś prywatne rolnictwo bez kontroli cen, tak jak w luxmedzie lub medicover za prosty zabieg płacisz w tysiącach i modlisz
  • 0
@loginnawykoppl: nie mogę się doczekać, aż Chiny zaatakują wszystkich naszych eksporterów żywności, zrób wtedy wpis, to przyznam się do błędu i ładnie przeproszę, o ile mnie chińska atomówka nie #!$%@? wcześniej
@strfkr

@loginnawykoppl: nie mogę się doczekać, aż Chiny zaatakują wszystkich naszych eksporterów żywności, zrób wtedy wpis, to przyznam się do błędu i ładnie przeproszę, o ile mnie chińska atomówka nie #!$%@? wcześniej


Wystarczy zaatakować jednego eksportera kluczowego z punktu widzenia jakiegoś regionu żeby doprowadzić do dużego problemu. Wystarczy sobie przypomnieć dlaczego USA tak bardzo naciskały na Turcję żeby doprowadzić do porozumienia na morzu czarnym aby Ukraina mogła eksportować swoje zboże do
bn1776 - @strfkr
@loginnawykoppl: nie mogę się doczekać, aż Chiny zaatakują wszystkic...

źródło: temp_file4335249601851419972

Pobierz
@strfkr: nie sprawdzaj tam danych przed 2006 bo tam udział rolnictwa był jeszcze wyższy w kosztach, ale spokojnie jak skończysz podstawówkę to, może w liceum coś wam powiedzą, że takie kierowanie się cyferkami nie zawsze jest dobre ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • 1
@bn1776:

Inaczej miałbyś prywatne rolnictwo


Mamy prywatne rolnictwo, kołchozy i inne PGRy zostały już dawno zamknięte

bez kontroli cen


Zajebiście, komunizm też się skończył

Bez dotacji upadnie większość małych gospodarstw, a duże będą produkować tylko to co się opłaca


O nie, znikną nieproduktywne gospodarstwa, a reszta będzie produkowała to, czego chcą ludzie? Najgorzej
via Android
  • 0
@strfkr

@bn1776:


> Inaczej miałbyś prywatne rolnictwo


Mamy prywatne rolnictwo, kołchozy i inne PGRy zostały już dawno zamknięte


Obecnie mamy chyba bardziej dotowane i regulowane rolnictwo niz w PRL bo chcąc dostać jakieś fundusze unijne lub dopłaty trzeba się z nich konkretnie rozliczać przed urzędami, biorąc np dofinansowanie na tzw Młodego Rolnika trzeba było pisać plan upraw na kilka lat do przodu i uzyskać zgodę, że jest on w zgodzie z