Wpis z mikrobloga

@buchowo: zwierzęta w niewoli nie chcą się rozmnażać
a jest rodzajem niewoli sytuacja, kiedy nie stać młodych na mieszkanie, więc musieli by płacić kilka tysięcy za wynajem od właściciela ziemskiego, często polityka czy sędziego który sobie skupuje mieszkania i wynajmuje niewolnikom

***

Zresztą to fajnie że jest niż, przynajmniej te dzieci które się rodzą będą miały dobrą pozycję na rynku pracy
  • Odpowiedz
@buchowo: w ogóle nie chodzi o brak finansowania badań prenatalnych, brak możliwości aborcji w razie potrzeby, brak znieczulenia na NFZ przy porodzie, brak bazy mieszkaniowej, uśmieciowienie rynku pracy, w ogóle. No nie chcą rodzić na złość!
  • Odpowiedz
@buchowo większość kobiet dzieci jednak ma i latwiej je zachęcić ułatwieniami przy wychowywaniu dzieci by takie miały drugie czy kolejne dziecko (np. dostęp do przedszkola, lepsza opieka zdrowotna czy wyższy poziom nauczycieli) niż namówić bezdzietną kobietę na dziecko. To że znasz dużo bezdzietnych kobiet poniżej 30 roku życia to teraz normalna sprawa bo kobiety decydują się na dzieci dość późno a to że są bezdzietne przed 30 rokiem życia nie oznacza że
  • Odpowiedz
  • 1
@ZaQ_1

w ogóle nie chodzi o brak finansowania badań prenatalnych, brak możliwości aborcji w razie potrzeby, brak znieczulenia na NFZ przy porodzie, brak bazy mieszkaniowej, uśmieciowienie rynku pracy, w ogóle. No nie chcą rodzić na złość!


Nie jest to bez wpływu, ale nie jest to podstawą do decyzji. W większym stopniu sytuacja mieszkaniowa ma wpływ u świadomych rodziców (decydują się na jedno dziecko zamiast trójki)
  • Odpowiedz
@buchowo ale po co ją zmuszać? Przecież napisałam że łatwiej namówić kobietę co ma jedno dziecko by miała kolejne. Oraz że większość kobiet jednak ma dzieci więc łatwiej zająć się tymi co już mają. Nie wiem po co zmuszać kogoś kto nie chce by miał? To nie ma sensu w ogóle.
  • Odpowiedz
  • 2
@Kitku_Karola tu chodzi o zmianę trendu, to że część kobiet będzie miała dwójkę lub jedno dziecko to nadal za mało. Nie chodzi o zmuszanie, a o zachętę. Choćby szybsze przejście na emeryturę mógłby mieć tylko kobiety które urodziły więcej niż dwójkę dzieci. Reszta powinna mieć zrównany wiek z mężczyznami.
Dodatkowo bezdzietne kobiety nie powinny być zwolnione z obowiązkowej służby wojskowej. Powinny podlegać takim samym obowiązkom jak mężczyźni.
  • Odpowiedz
@buchowo wg mnie nikt nie powinien mieć obowiązkowej służby wojskowej ani mężczyźni ani kobiety. A poza tym te zachęty co piszesz mało zachęcają kogokolwiek do robienia dzieci. Serio wiek emerytalny miałby do tego nakłonić? Jak nie przeżyło się ciąży to organizm jest w lepszym stanie i da radę do wieku emerytalnego mężczyzn dociągnąć bo nie ma tych obciążaczy zdrowotnych jak ciąża. Dla kobiet bezdzietnych z wyboru (czyli głównie te co dzieci nie
  • Odpowiedz
@buchowo szczerze mówiąc ja jestem bezdzietną z wyboru i nic z tego mnie nie przekonuje. Chyba musieli by mnie zgwałcić, zamknąć w więzieniu i kazać donieść ciążę a później zakazać pracować i stanowić o swoim losie by ta ciąża doszła do końca. Brzmi to jak z serialu „podreczna” i to nie jest raczej przyszłość której kobiety w Polsce by chciały nawet te co dzieci chcą
  • Odpowiedz
@Salomonthekrol też to że dzieci mają prawa i że rodzice mają wobec nich obowiązki. Gdy dzieci nie musiały chodzić do szkoły do 18 roku życia bo można było ich nie puszczać do szkoły ze względu na biedę to dzieci było bardzo dużo bo nie miały praw i pracowały od wczesnych lat. Już 5 latek miał za zadanie opiekować się 3 letnim bratem bo już 7 latek musiał pracować na polu. Teraz dzieci
  • Odpowiedz
@Kitku_Karola: Większość kobiet dzieci ma? Tylko z których pokoleń i urodzonych w jakich latach?
Ja to lubię jak różowe wypierają rzeczywistość na podstawie swoich odczuć, zamiast najpierw jakieś dane gusu chociaż sprawdzić. xD
  • Odpowiedz
@Nowystaryziel jeszcze poszukam ale widziałam kiedyś statystykę gdzie większość ludzi po 35 roku życia miała conajmniej jedno dziecko na parę. Poza tym jest trend późnego macierzyństwa i większość kobiet jeśli rodzi dziecko to koło 30 roku życia. Przed 30 rokiem życia to niewiele ludzi ma dzieci to fakt, ale osoby po 35 roku życia prędzej mają dziecko niż go nie mają, a są nawet rejony gdzie w takim wieku pary mają po
  • Odpowiedz