Wpis z mikrobloga

  • 0
@b7kj też kiedyś tak miałem, teraz toleruje taka właśnie gdzie jest trochę więcej sera i sosu. Co kto lubi. Na kamień mi nic nie wypływa, to mam pod kontrolą. Ogólnie wychodzi ok, pierwszy kęs od środka jest mokry, potem już elegancko można jeść w rękach.
  • Odpowiedz
Polecam najbardziej znana caputo nuvola na start. Pomidory warto zamówić san marzano z neta, a z marketu to mutti po prostu. Ser Mozarella blok lub kulki


@zasadzka01: jeżeli trzymasz ciasto tak długo w lodówce, to lepsza od Nuvoli będzie Caputo Cuoco.
Co do pomidorów to ja kupowałem na allegro San Marzano marki Solania i nie czułem żadnej różnicy między Rosso Gargano Pelati, które są znacznie tańsze, a i Mutti ze
  • Odpowiedz
  • 0
@KAPITAN_P0LSKA ja jem Rega i mi smakują. Mutti też ujda, są trochę kwasniejsze, a przede wszystkim mają więcej wody. Jak masz na myśli di Buffale, to kulka kosztuje z 10-11 zł, więc nie używam. Czasami wezmę 1 kulke i robię z tego margherite. Teraz użyłem 5 stagioni Napoletana, w sumie nie wiem czy jest mocniejsza od Nuvoli. Petre bym najchętniej użył, ale repackom nie ufam, a piekę ogólnie bardzo rzadko, więc
  • Odpowiedz
ja jem Rega i mi smakują. Mutti też ujda, są trochę kwasniejsze, a przede wszystkim mają więcej wody. Jak masz na myśli di Buffale, to kulka kosztuje z 10-11 zł, więc nie używam


@zasadzka01: Rega jeszcze nie próbowałem, ale kupię i porównam jak będę uzupełniał zapasy. Próbowałem już różnych i te są bardzo dobre i niedrogie, polecam: https://allegro.pl/oferta/pomidory-rosso-gargano-pelati-bez-skory-400g-10030925884

A co do Buffali to nie wiedziałem, że w PL jest taka
  • Odpowiedz
  • 1
@KAPITAN_P0LSKA daj spokój, ta siła nabywcza pieniądza i u nas to dramat :) nie dość że pensje niższe niż w Niemczech to jeszcze niektóre produkty droższe. Także jak jak robię w domu pizze w pełni na włoskich produktach, to muszę się sporo wykosztować.
  • Odpowiedz
daj spokój, ta siła nabywcza pieniądza i u nas to dramat :) nie dość że pensje niższe niż w Niemczech to jeszcze niektóre produkty droższe


@zasadzka01: no ostatnio byłem na chwilę w Polsce i postanowiłem, że zakupy zrobię, powinno być taniej. Myliłem się, tańsze było tylko mięso, którego akurat nie kupowałem.

A to jeszcze przy 0% VAT na żarcie, dramat...
  • Odpowiedz