Wpis z mikrobloga

@Krupier: Trzeba pikować, na zdjęciu z opakowania jest jeden krzaczek, tylko mocno rozkrzewiony. Jak już ci jakiś trochę urośnie to musisz mu uciąć stożek wzrostu, co pobudzi go do krzewienia. Gdy wypuści nowe wierzchołki, to powtarzasz zabieg aż uzyskasz zadowalający efekt.
  • 0
@ShowBiz: shieeet, to tego na opakowaniu nie pisali. xD

Ech, to nie wiem czy mi się chce w to bawić bo i tak już dużo papryk posiałem. Ale dzięki za info!
@Krupier Zwykła paprykę się przycina by miała większe owoce i więcej. Jak miałem kiedyś te małe papryczki to nie przycinałem a i tak była ładna tylko traktowałem jak ozdobę. Papryki nie daje się głębiej bo nie wypuści dodatkowych korzeni jak pomidor.

Ja jednak nie ekspert @Niewiemja narzeka, że na tagu nic się nie dzieje a sam się #!$%@? i nie doradza ludziom xD
  • 0
Papryki nie daje się głębiej bo nie wypuści dodatkowych korzeni jak pomidor.


@Pomidorken: no widzisz, a wszędzie mówią by pikować po liścienie niemal i tak też zrobiłem i ładnie rosną. ¯\(ツ)/¯
@Krupier: Nie chce mi się palców na klawiaturze strzępić co sądzę o tych artykułach i redaktorzynach.

Tu z forum "Witam :wit Postępuje podobnie jak Błażej. Gdy papryka jest mocniej wyciągnięta staram się ją pikować trochę głębiej. Gdzieś tak jak to opisał Mirek19 . Trzeba wtedy jednak bardzo uważać z podlewaniem. Papryka bardzo niechętnie wypuszcza korzenie przybyszowe. Przysypana część łodygi może zgnić u młodych siewek. Potem już wysadzam na miejsce docelowe tak
  • 1
@Pomidorken: no nic, teraz już za późno więc niech rosną, może dadzą radę. Ale zarówno na infouprawa czy u Kaśki mówili, żeby pikować głębiej. Tylko gdzieś na jednym kanale mi się przewinęło, że to nie ma sensu.

A tutaj ta sama papryka (z nasiona z papryki z Biedronki xd) rosnąca jedna w domu, a druga w suszarni gdzie jest w ciul ciepło. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Krupier - @Pomidorken: no nic, teraz już za późno więc niech rosną, może dadzą radę. ...

źródło: fg

Pobierz
@Niewiemja: Będę widział mszycę gdzie są tarczniki i miseczniki lub na odwrót. A na wszystko będzie dobry oprysk z octu i mydła oraz oczywiście popiół na ziemiórki. xD Teraz to i tak się nikt nie skapnie ( ͡~ ͜ʖ ͡°)