Wpis z mikrobloga

#laptopy #pcmasterrace #allegro

Mam 10 laptopów (5 PC i 5 Maków) które będę wystawiał na licytacje na allego. Totalne starocie tylu 3-4-5 gen intela ( a w makach rozjazd między 2010-2015) ale dużo ma wbudowane karty graficzne i na gry z tamtej epoki powinny wystarczyć. Jako, że nie mogę ich jeszcze wystawić ( a planuje też wymienić zdychające HDD na jakiekolwiek SSD) to planuje jak tu je równo i dobrze sprawdzić, by nie było za dużo pytań a też by taki test nie zajął więcej niż te 15 minut ( zakładając, że system jest już zainstalowany). Wpadłem na pomysł takich tabelek. Moje pytanie jest takie, czy o czymś zapomniałem?
Specyfikacja:
Model
Procesor
Pamięć RAM
Dysk twardy
Karta graficzna
Wielkość i rozdzielczość matrycy
System operacyjny

Sprawdzenie:
Zawiasy ( czy widoczne są wyłamania lub czy siła potrzebna na otwarcie nie jest podejrzanie duża lub mała)
Obudowa (ewentualne braki)
Ekran (ewentualne widoczne na pierwszy rzut oka wady, nie siedzę z lupą wyszukując badpixeli)
Bateria ( czy działa, czy zgłasza błędy, ile system wskazuje że wytrzyma po naładowaniu do 100% i odłączeniu, nie badam rzeczywistego czasu działania)
Dysk (stan dysku w crystal disk info)
Instalacja systemu przeszła bez problemu
Karta graficzna została wykryta przez system (sterownik się zainstalował, nie sprawdzam dalej)
Dźwięk funkcjonuje
Klawisze na klawiaturze działają
Touchpad działa
Porty USB działają
Inne porty działają
Napęd optyczny (czy wczytuje się płyta DVD)
  • 7