Wpis z mikrobloga

Razem z narzeczoną chcemy kupić mieszkanie. Aktualnie płacimy 3300 za wynajem ze wszystkim za 40m2.
Oczywiście jesteśmy zainteresowani kredytem 0% a raczej 1,5%.
Mieszkanie deweloperskie jakie nas interesuje kosztuje 700k, z miejscem parkingowym.
Razem mamy 10,5k na miesiąc, oboje UOP.

Zastanawiam się czy będziemy mieć zdolność na takie mieszkanie oraz ile będzie wynosić rata.

Są już jakieś kalkulatory w tym temacie? Przykładowo te 700k kredytu to będzie jeden kredyt z oprocentowaniem 1,5% na 400k + 300k oprocentowane na 8%? Czy dwa oddzielne?

Czy myślicie że dobrym pomysłem już teraz jest zaklepanie sobie mieszkania u dewelopera? Zanim ceny wybiją w kosmos jeszcze bardziej?
Co byście zrobili na moim miejscu? Równie dobrze mógłbym kupić z wtórnego ale nikt mi mieszkania nie przytrzyma.
Mamy wkład 70k, ale zastanawiam się czy przeznaczyć to na wykończenie i skorzystać z programu bez wkładu.

PS. Beki 2% nie mogliśmy wziąć, za krótko się znaliśmy żeby ubierać się w małżeństwo i kredyt na 30 lat.
#nieruchomosci #mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #kredythipoteczny
  • 14
@kozerus 70k wkładu, ale się zastanawiam czy skorzystać z programu bez składu, a tą kasę wpakować w wykończenie. Choć domyślam się że już podczas składania wniosku będę musiał się określić.
@cagedindreams: potwierdzam, będziesz musiał. Miałem podobna zagwozdkę i postawiłem na zostawienie sobie kasy w portfelu - kalkulowałem to tak, że w razie czego gotówkowy kredyt jest droższy niż hipo, więc lepiej wziąć więcej hipoteki i wykończyć za własne, niż mniej hipoteki ale kredycić się na >10% RRSO