Wpis z mikrobloga

Obok mnie budowana jest inwestycja za 15k za metr xD dwa lata temu kupiłem tu mieszkanie za 10,5k za metr a w cenie był parking gratis. Troche kasy włożyłem już w remont. Czyli można założyć że teraz moje mieszkanie jest warte około 17k, gotowe do wprowadzenia i zamieszkania. To był niezły deal.

#nieruchomosci #warszawa
  • 12
  • Odpowiedz
@eskejper: Po pierwsze to mieszkanie jest tyle warte za ile je ktoś kupi, a po drugie co z tego że podrożało skoro za to nie kupisz nic lepszego / większego w tym samym mieście.
  • Odpowiedz
@eskejper: nie ma nic bardziej bezwartościowego niż "zysk" na moeszkaniu, w którym się mieszka. Chyba, że chcesz wyjechać z kraju.

Zrealizujesz ten "zysk" i co za to kupisz? Wszystko podrożało 50%
  • Odpowiedz
  • 1
@mickpl: No dokładnie, warte jest tyle za ile ja bede chcial je sprzedac ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chyba nie myslisz ze bylbym w stanie je sprzedac za 10-12k skoro ceny wszedzie poszly do gory, nawet w malych miasteczkach na #!$%@?. A przy takich brakach jakie są (tj. dobre mieszkania w dobrej lokalizacji w akceptowalnej cenie) to moge spac spokojnie. Nawet gdybym mial sprzedac za 15k to i
  • Odpowiedz
  • 1
nie ma nic bardziej bezwartościowego niż "zysk" na moeszkaniu, w którym się mieszka. Chyba, że chcesz wyjechać z kraju.


@Yuri_Yslin: Zaraz xD sugerujesz ze lepiej jest wynajmowac przez 2 lata placac co miesiac po 3,5k niz kupic mieszkanie i ewentualnie traktowac je jako kapital i moze kiedys je sprzedac? xD przy takim wynajmie stracisz 84k zlote, niezly deal.

Wale nie jestem szczesliwy ze ceny poszly do gory bo traktowalem to mieszkanie
  • Odpowiedz
  • 1
@eskejper wykopki i tak zawsze będą hejtować
"Jak mieszkanie podrożało, ale w nim mieszkasz, to nic nie zyskałeś".

Co z tego, że inaczej podrożał by Ci najem.
Co z tego, że pieniądze które w to włożyłeś by po prostu straciły na wartości, gdybyś je oszczędzał.
Co z tego, że jakby Ci się teraz spodobało zadupie powiatowe, to mógłbyś tam kupić za kasę z mieszkania duży dom.

Jak masz jedno mieszkanie i podrożało
  • Odpowiedz
sugerujesz ze lepiej jest wynajmowac przez 2 lata


@eskejper: nic takiego nie sugeruję, po prostu nie skorzystasz z tego "wzrostu" ceny, bo jak sprzedasz, to inne będą kosztowały z metra tyle, za ile sprzedałeś. Więc nic ci po tym.

Oczywiście, że lepiej mieć swoje, ale triumfy dot. wzrostu ceny można sobie wsadzić generalnie w dupę.

A może inaczej: gdyby nie podwyżki, które tak Cię cieszą, to większe mieszkanie o 30m^2 kupiłbyś
  • Odpowiedz
Czyli można założyć że teraz moje mieszkanie jest warte około 17k, gotowe do wprowadzenia i zamieszkania. To był niezły deal.


@eskejper: takie liczenie ma sens jak se kupisz 5 mieszkań na handel a nie rozmyślasz ile jest warte to w którym mieszkasz.
  • Odpowiedz
  • 0
@Morf: błędnie myślisz, bo ja nadal uważam że zyskałem kupując te mieszkanie, bo zamiast tego musiałbym płacić za wynajem gruby hajs i nie nazbierałbym w końcu na wkład własny.
  • Odpowiedz