Wpis z mikrobloga

Kupiłem drukarkę 3D, Creality Ender 3 v3 KE, przyszła tydzień temu. I dzisiaj pojawił się z nią problem - urządzenie zaczęło wydawać dźwięk przypominający coś a la delikatny popcorn od strony zasilacza. Odkręciłem spód ale ekspertem nie jestem i nie zauważyłem żadnych widocznych oznak zwarcia. Musiałbym wyjąć oraz rozkręcić zasilacz ale nie znam się na tym. Chciałem ją na gwarancję odesłać ale oba adresy gwarancji oraz zwrotów są za granicą. Smart pokrywa koszty przesyłki kurierskiej za granicę? Czy może w Warszawie jest gdzieś dobry serwis drukarek 3D zajmujący się Creality?

#allegro #allegrosmart #druk3d #drukarki3d #warszawa #pytaniedoeksperta #creality #creality3d
PEPELeSfont - Kupiłem drukarkę 3D, Creality Ender 3 v3 KE, przyszła tydzień temu. I d...

źródło: 1000010373

Pobierz
  • 15
@PEPE_Le_Sfont: pierwsze co sie robi kupujac takie chinskie drukarki, to wymienia zasilacz. Nawet po gwarancji bałbym się używać tego z tym co daje ich fabryka. Nie odsyłaj tylko kup sobie nowy zasilacz.
Znalazłem podobny zasilacz ale jak na złość nie jest wyszczególnione, czy będzie pasował do mojej drukarki. W opisie widnieje "Ender-3 Pro/Ender-3 V2/CR-6 SE/Ender-7/Ender-5 Pro/CR-5 Pro/Ender-3 S1/Ender-3 S1 Pro/Ender-3 S1 PLUS oraz innych modeli". Model zasilacza to "Mean Well LRS-350-24 24V 14A 350W". Oryginał do Creality to "CMS-350-24_115/230V". Technicznie się zgadza ale wymiary będę musiał jeszcze sprawdzić.
@PEPE_Le_Sfont: Próbowałeś inny kabel zasilający? Kiedyś w Pc miałem podobne dźwięki, wymieniłem zasilacz dalej było to samo i okazało się że trafny był kabel zasilający (mimo że wchodził ciasno). Potrafił strzelać nawet jak się nim nie ruszało.
Wróciłem z pracy i właśnie testuję drukarkę. Wygląda, iż problem samoczynnie ustał. Nie mam pojęcia czemu i jak, teraz nic z nią nie robiłem. Rano tylko otworzyłem klapę aby zobaczyć, czy to przypadkiem nie kabelek o wiatraczek zawadza. Nie jestem w stanie powtórnie wywołać trzeszczenia. Urządzenie ładnie drukuje. Nosz normalnie cuda na kiju. Dla odmiany mam teraz inny problem - podczas demontażu panelu dotykowego wyszedł on z obudowy razem z gwintami od
@PEPE_Le_Sfont
Jeżeli chodzi o reklamację to masz dwie opcje. Niezgodność z umową lub rękojmia (w zależności od tego czy kupowałeś jako osoba prywatna czy firma). Druga opcją jest gwarancja.
W przypadku niezgodność z umową, to sprzedający odbiera towar od klienta.
W przypadku gwarancji, obowiązują warunki zawarte w karcie gwarancyjnej, a prawo co do zasady nie wtrąca się w warunki gwarancji. Do tego udzielenie gwarancji jest w pełni dobrowolne.
@szaldr a ja bym raczej podejrzewał, że problem wynika z tego, że to ender. One tak są wykonywane, to coś jakby w USA kupić samochod Jugo - co prawda ponoć są tacy co tym jeżdżą, ale liczenie że będzie fajnie i będzie bez awarii i bez konieczności samodzielnej doktoryzacji z tematu - to naiwność.
@PEPE_Le_Sfont chciałeś bezobslugowe i pewne, i supportem, to trzeba było brać pruse albo bambu.
A prawda jest taka, że większość budżetowych drukarek jest wykonana praktycznie tak samo.


@rojber_w_laczkach: CZĘŚCIOWO tak, częściowo nie, bo dużo się pozmieniało. Ender we wszelkich odmianach wersjach jest po prostu bardzo popularny, i też "bardzo polecany" (tak przez "influencerów" opłacanych, jak i użytkowników z syndromem sztokholmskim, którzy albo nie wiedzą że może być dużo lepiej i prościej, albo nie wiem czemu chcą innych wciągać w to samo co oni przechodzą, albo
@hrumque: a moim zdaniem zarówno Ender 3 (pierwsza generacja) był spoko drukarką jak na swoje czasy - bo tak naprawdę zrewolucjonizował rynek i pozwolił wygodnie drukować w domu, a teraz Ender 3 v3 jest naprawdę spoko drukarką, jak za ~700zł za jakie można go ściągnąć.

Mieszane odczucia mam względem Endera 3 v2 bo może nie jest to jakaś zła drukarka, ale odstawał już mocno od konkurencji (która zaczęła dostawać direct drive,