Wpis z mikrobloga

@codeq ogólnie się nada każda pasta termo do procesora, ale uważaj bo większość przewodzi prąd i ta co wrzuciłeś na taką wygląda. Wokół GPU jest sporo różnych elementów które mogą spowodować zwarcie. Dodatkowo przez to że GPU jest gołe czyli bez ihs to trzeba pastę albo rozsmarować po całości albo dać trochę więcej żeby pokryła cały czip co też zwiększa ryzyko zwarcia. Ja używałem takich przewodzących i było ok, ale tylko
  • Odpowiedz
@codeq: Po prostu zweryfikuj czy przewodzi prąd czy nie, bo jak przewodzi to tylko pod procek z IHS a nie odsłonięty silikon jak w GPU albo w laptopie. Np. Arctic MX-4 nie przewodzi więc można go dać pod GPU, co z resztą sam zrobiłem.
  • Odpowiedz
@supra107 ja kilka lat temu zrobiłem delid na i5-3570k i zastosowałem płynny metal Thermal Grizzly który jest bardzo przewodzący prąd i lateo może powodować wycieki. Okolice wokół czipa zabezpieczyłem lakierem do elektroniki takim jak na zdjęciu, który ma właściwości izolacyjne. Tego komputera do tej pory używa moja mama i wszystko śmiga i cały czas na jakimś OC który ustawiłem. Więc ogólnie sam goły silikon to nie problem, ale wszystko wokół już
niemorzliwe - @supra107 ja kilka lat temu zrobiłem delid na i5-3570k i zastosowałem p...

źródło: temp_file3753424166808868239

Pobierz
  • Odpowiedz