Wpis z mikrobloga

jak 2-3 lata temu wchodziłem do branży to znalazłem sobie staż za 5000zł na reke na zleceniu bo student, wysłałem jakieś 10cv i miałem 7 zaproszeń na rozmowę i kilka ofert i wybrałem najciekawszą firme z najlepszymi zarobkami
po roku znalazłem kolejną pracę wysyłając 3 cv, znowu duża korporacja, junior za 13k brutto

zwolniłem się bo cały lockdown koronowy spędziłem w domu pracując 8h a potem 8h gapiąc sie w swój komputer, nie żebym nie siedział 16h na dobe przez poprzednie 15 lat życia ale teraz miałem pieniądze to sie chciałem pobawić

i co? jajco, wysłałem bez przesadzania jakieś 100cv w ostatnich 3 miesiącach i z 90 firm nie odpisało, jedna rozmowa rekrutacyjna po której mnie olali a chciałem mniej niż w poprzedniej pracy, pozostałe firmy mnie odrzuciły bez zapraszania nawet na rozmowę

cv mam takie samo jak wcześniej stylistycznie (jedynie dodany staż pracy i trochę umiejetnosci) wczesniej dzialalo swietnie
dziura po ostatniej pracy jest na tyle mała że nie powinna mieć żadnego znaczenia

ogólnie waszym zdaniem jest dużo gorzej niż było te 2 lata temu z szukaniem pracy? czy po prostu takie są realia szukania pracy jako mid kiedy nie jesteś już 24 letnim studentem?

#programowanie #programista15k #korposwiat #rekrutacja #heheszki
  • 23
ogólnie waszym zdaniem jest dużo gorzej niż było te 2 lata temu z szukaniem pracy?


@nanosraczyny: no jest armagedon na rynku pracy IT, wszyscy o tym trąbią co najmniej od 1.5 roku. bańka pękła, raczej bez szans na powrót do poprzedniej sytuacji. polecam zmienić zawód.
@nanosraczyny: nie wiem czy gorzej, ja w tym roku zmieniłem pracę, 100% podwyżki ( ͡° ͜ʖ ͡°) mid, java. CV wysyłałem mniej niż 10, bo wysyłam tylko do wyselekcjonowanych firm. Ogólnie odpowiadali raczej wszyscy (chyba że wysyłałem np na seniora). Jeżeli chodzi o rekrutację to z kilku sam zrezygnowałem, jedna mnie w trakcie zghostowała, w jednej okazało się że wymagają specyficznego doświetlenia którego nie ma, a do
CV wysyłałem mniej niż 10, bo wysyłam tylko do wyselekcjonowanych firm.

@pan_bogus: A to druga sprawa - sam również popieram takie działanie, bo u mnie zawsze się sprawdzało.

Jednak w wielu miejscach widzę rady by wysyłać wszędzie jak leci - i potem jest zdziwienie, że na każdą ofertę na LinkedIn jest po kilkaset aplikacji, jak każdy poradnik "jak znaleźć pracę w IT" pisze "wysyłaj po 100 cv tygodniowo".
@szmichal: musiałem podać kontakty, wysłać dyplomy, świadectwa pracy itp. więc można powiedzieć że wyraziłem zgodę (zresztą pewnie też explicite musiałem zaakceptować zgodę w jakichś formularzach, ale już nie pamiętam). Firma nie jest instytucją finansową, ale generalnie zajmuje się logami, security, itp. i ma dość poważnych klientów (finansowych, rządowych, zbrojeniówka), więc pewnie stąd taki wymóg.