Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mam na oku mieszkanie, ale jest jeden problem, kredyt hipoteczny uzyskamy dopiero za 3-6 miesięcy najwcześniej, a właściciel marudzi, że nie chce tyle na całość czekać. Czy możliwe jest takie rozwiązanie, że brakującą część pokryję kredytem gotówkowym, a potem po tych kilku miesiącach wezmę pożyczkę hipoteczną, żeby wcześniej spłacić gotówkowy? Gotówkowy przez to że jest na krótszy czas oczywiście ma dużo wyższą, ratę, która na dłuższą metę mnie wykończy, dlatego to nie może być rozwiązanie na stałe, pytanie tylko czy to nie będzie przeszkodą w uzyskaniu hipotecznego. Może jakiś konsolidacyjno-hipoteczny? Tylko co wtedy z wkładem własnym, nadal jest potrzebny, skoro to nie zakup?

#kredythipoteczny #kredyt #nieruchomosci #bank #banki· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: mkarweta
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 7
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: @alex-fortune Po zakupie nieruchomości za środki własne można otrzymać kredyt hipoteczny (nie pożyczkę) na refinansowanie poniesionych kosztów mieszkaniowych. W większości banków jest to możliwe w ciągu 12 miesięcy od daty nabycia nieruchomości.

Oczywiście w tym wypadku rata kredytu gotówkowego pogorszy zdolność kredytową, dlatego prawdopodobnie trzeba będzie szukać rozwiązania z konsolidacją.
  • Odpowiedz