Wpis z mikrobloga

Mireczki nie znam się i proszę o pomoc.
Będę robił żywopłot z tuj z agrowłókniną.
Musze najpierw zerwać darń, której śmieciarze nie odbiorą z ziemią. Powinienem otrzepywać. Czy mogę tą otrzepaną ziemię użyć jako warstwa wierzchnia pod agrowłókninę? Czy bardzo będzie z niej wyrastać i tylko powinno się nawieźć nową ziemię?

#ogrodnictwo #ogrod
kanarex - Mireczki nie znam się i proszę o pomoc.
Będę robił żywopłot z tuj z agrowłó...

źródło: 000GOCS9LR36MNCT-C122-F4

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@WielkiPowrut88: tuja ma swoje plusy. Poza zła opinia entuzjastów jest zimozielona, rośnie jak #!$%@?, każdy imbecyl może ciąć kiedy chce a przeżyje, odrosty są jasnozielone i ładne. Jest gęsta a więc zasłania ładnie także od kurzu. Jest tania.
  • Odpowiedz
@Raa_V: Przy okazji lubi sobie uschnąć tak o z dupy, negatywnie wpływa na rośliny obok oraz powoduje uczulenia i wysypki na skórze. A no i wylęgarnia wszelkiego robactwa (komary tez lubią tam siedzieć), ale to jak większość żywopłotów.
  • Odpowiedz
@WielkiPowrut88: kleszcze i komary siedzą wszędzie gdzie nie ma przewiewu a więc w buku czy Leszczynie też będą. Nie mówię, że jest idealna ale to easy mode. Sąsiad chciał zrobić żywopłot z berberysow bo pięknie na wizualizacji to wygląda a w praktyce musi to co chwilę ciąć, nawozić, nierówne to i rzadkie. Na zimę brzydkie i smutne. Drugi posadził z lingurst to na razie ma po pas, chyba 4sezon. a w
  • Odpowiedz
@kanarex tak, jak pisze @WielkiPowrut88 laurowiśnia jest modna i ładna, jest zimozielona. Trzmielina (są odmiany żółte i zielone) ładnie też wygląda i szybko rośnie. Widziałam na działkach, że ludzie z niej robią żywopłoty. No i ona też nie gubi liści na zimę
  • Odpowiedz
@kanarex: O widzę zlecieli się znawcy tematu, co nigdy nie sadzili żywopłotu. Tylko tuja, sadzisz raz i nie masz problemów. Nie trzeba podlewać, Raz w roku sprysujesz na grzyby i DZIĘKI. Laurowiśnie zjedzą robaki, i wyrośnie ci za 5 lat, jest dużo droższa niż tuja i nie tnie się ładnie. To samo trzmiliny czy inne wynalazki. Jak masz czas siedzieć w ogrodzie i lubisz specjalizować się w produktach na pasożyty to
  • Odpowiedz
@kanarex chcesz popełnić 3 kolosalne błędy, a dopiero robisz żywopłot.

1) żywopłot nie powinien być monokulturą. Zdecyduj się na mieszankę gatunków w tym mogą być tuje. Stworzysz tym lepsze warunki dla siebie, w razie niesprzyjających warunków dla któregoś z gatunków będziesz wiedział co się utrzymuje. Wyboraz sobie jak okaże się, że tuje nie radzą sobie u Ciebie. Będziesz musiał je pryskać/nawozić regularnie lub wymienić cały żywopłot. Tak to tylko uzupełnisz co wypadnie
  • Odpowiedz
@ja_tu_tylko_na_moment: Uważam że pier%*_ jak potłuczony. Mam 7m żywopłotu z tui i 30m z buka poza przycinaniem i podlewaniem jak jest mega sucho nic nie robie z bukiem natomiast tuje musze czasem sypnąć magnezem i podlewać.
Dodatkowo przez ta jeb%^* tuje nie przyjeły mi się gruszki więc jak już zacznie zdychać to ją chetnie wywale, i zamienie na buka.
  • Odpowiedz
@kanarex: rób tak jak pisze @ja_tu_tylko_na_moment, bo reszta to jest typowe pieprzenie wielkich działkowców-ekologów, co to mają całe szafy chemii i codziennie doglądają tych krzaków, żeby im jakoś rosły.

Po czym przychodzi jakiś robal czy inny grzyb i tak im wszystko #!$%@? strzela xD

Za to tuje wyrosną wszędzie, rosną zgodnie z wsadź i zapomnij, przytniesz je w momencie, gdy stwierdzisz "o cholera ale zarosły", raz ja ruski rok posypiesz
  • Odpowiedz
Po czym przychodzi jakiś robal czy inny grzyb i tak im wszystko #!$%@? strzela xD


@tellet: Tylko że przy tujach #!$%@? ci strzeli inne nasadzenia, jak np grusze jak mirkowi wyżej (nie jest to jednostkowy przypadek, sam mam ten problem no ale tuj z działki somsiada nie #!$%@?). Ale jak chcesz mieć w ogrodzie tylko trawnik (tylko nie w okolicy tuj bo i tak tam nic nie urośnie) to od biedy
  • Odpowiedz
@WielkiPowrut88

Tuje sadzi się po to żeby zakrywała siatkę/płot w całości, oczywiście po kilku latach

@WielkiPowrut88

Tak, lubi usychać ale jeżeli już uschnie to oznacza że była źle posadzona, jeżeli masz dużą tuje która już rośnie u ciebie przy płocie i uschła to oznacza że ktoś jej pomógł w tym chemią.

@Raa_V

Kolego ale tuje to wylęgarnia kleszczy i komarów, z tym nie powinieneś dyskutować tylko pamiętać o tym że tuje należy
  • Odpowiedz