Wpis z mikrobloga

Może mi ktoś wyjaśnić w którym momencie pomiędzy obecnie trwającą wojną na Ukrainie a rzekomą wojną z NATO, Rosja zajmie Kijów? Albo chociaż Donbas? Albo sam nie wiem… chociaż Słowiańsk i Kramatorsk?

To ten sam poziom bredni i chciejstwa co z początku wojny gdy pisano, jak tu już za chwile Rosja zajmie Kijów, Zełeński zostanie zabity, a Europa zamarźnie. Zauważcie, że ruscy lubią pisać o problemach Ukrainy, ale za to nie wspomną słowem o problemach Rosji XD
#rosja #ukraina #wojna
arkan997 - Może mi ktoś wyjaśnić w którym momencie pomiędzy obecnie trwającą wojną na...

źródło: 2800px-2022_Russian_invasion_of_Ukraine.svg

Pobierz
  • 19
@KwadratPolski: szczerze nie widzę możliwości okrążenia i szturmu na kilku milionowe miasto. takie zgrupowanie wojsk które by było potrzebne to cel jak ryba we wiadrze. Już Grozny to była przednia zabawa a wyobraź sobie 10 razy większe miasto bronione przez lotnictwo, himarsy i naprowadzaną precyzyjną artylerię
@arkan997: w tej chwili trwa albo zacznie się wiosenna rasputica, która uziemia wojska pancerne aż do lata. A wojskami lądowymi to możesz co najwyżej wioski zajmować. Latem wszystko się okaże na ile mocna jest Rosja, a na ile słaba jest Ukraina i wsparcie zachodu. Wychodzi na to, że to jest wojna na wyniszczenie, gdzie Ukraińcy są w gorszej pozycji niż Rosjanie
@arkan997: Rosja gra w taki sposób:

minimalny sukces na użytek wewnętrzny przy maksymalnych stratach własnych, zajęcie ośrodka miejskiego na poziomie kutna i hurraoptymistyzm w propagandzie - "Zara sukces", "to już długo nie potrwa" (jak mówili w czasach tzw. II etapu spec operacji gdzie zajęli sewierodnieck).

Teraz jest grana opcja że sankcje nic im nie robią (dlatego można znaleźć od wuja tiktoków jakiś zachodnich małp które pokazują market w moskwie "patrzcie, wszystko
@Grooveer:

zobaczymy czas pokaże. Ten rok może być decydujący i może załamać się front Ukrainy przez zbyt słabą pomoc zachodu.


Słyszałem to co miesiąc od dwóch lat.
@KwadratPolski: No jasne, kacapstwo nie dalo rady okrazyc Kijowa na poczatku kiedy mieli ogromna przewage sprzetowa, i minimum pomocy z Zachodu. Ale po 3 latach wojny gdzie trzy miesiace walcza o kazda wies, magicznie wysraja zasoby ze przelemac obrone na calej linni frontu, poleca nad polami minowymi i okraza kijow ( ͡º ͜ʖ͡º).

Rosja juz przegrala, nawet jesli Ukraina nie odzyska zajetych terenow, to zostanie niepodlegla,
@arkan997: Warto dodać, że na samą Ukrainę szykowali się jakichś 6 lat, od względnego zamrożenia konfliktu w 2016. Nie bardzo widzę gotowość do ataku na NATO (całe) w 2 czy 3 lata, jak wieszczą eksperci, często ci sami, którzy twierdzili, że do końca 2023 Krym będzie z powrotem ukraiński ( ͡° ͜ʖ ͡°). Chyba że NATO się rozleci albo okaże się totalnie niewydolne z powodów politycznych, materiałowych