Wpis z mikrobloga

Brak podatku do 60 tysięcy dla pracujących?
O nie nie nie ma na to pieniędzy

800+? Proszę bardzo
Kredyt 2% i 0% który pomaga jedynie bankom i deweloperom? Proszę bardzo

Ja #!$%@? #!$%@? te politykę xd

#sejm #polityka
  • 70
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@SzejdiSlimSzejdi: wiadomo, masz rację. Dlatego trzeba więcej ministrów więcej urzędów, więcej urzędników. Od tego będziemy bogatsi.

Tak mamy rekordowe premie i rekrd w ilości ministerstw dzięki tej władzy.

Konfa zawsze mówi i cięciu wydatków, ale i tym lepsze nie wspominać.
  • Odpowiedz
@Vakabayaschi: Konfa mówi ci to co chcesz usłyszeć. A były już wyliczenia, które wskazywały, że program konfederacji był najdroższy ze wszystkich innych programów.

Karmią cie czystym populizmem, jednocześnie nie potrafią nawet jednej ustawy dobrze złożyć xD Z pewnością szury, antyszczepy, ruskie śmieci i odpady z pisu zajmie się na poważnie gospodarką naszego kraju. Z czym do ludzi :D
  • Odpowiedz
Ale niezależnie czy PO chce czy nie chce tego wprowadzić, to prawdą jest, że nie ma na to kasy w obecnym budżecie z prostego powodu: Nie ma uchwalonego innego sposobu finansowania samorządów.


@Tasde:
"Eksperci" z PO przed 15 października: W CIĄGU 100 DNI WPROWADZIMY KWOTĘ WOLNĄ OD PODATKU 60 TYSIĘCY! MY WIEMY JAK TO ZROBIĆ!!!!
"Eksperci" z PO po 15 października: To trzeba na spokojnie, tego się nie da tak
  • Odpowiedz
Zobaczymy co dalej i czy Tusk kłamie czy nie,


@Tasde: i to już niedługo, bo 100 dni zaraz mija. Czy to nie miało jednak być 100 dni po kolei? xD
  • Odpowiedz
Może nie ma kwoty wolnej 60k, za to jest drugi próg podatkowy, już przy zarobkach ~1,5 średniej krajowej ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 9
@Tasde tyle lat podobno szykowali się do władzy, to przepraszam, składali obietnice nie będąc przygotowanym do ich realizacji? To po co obiecywali? Banda oszustów taka sama jak pisiory, tylko tych ładniej w tv pokazują.
  • Odpowiedz
@quercy: Napisać taką ustawę to oni mieli już w 2015 bo TK to wymusiło, zrobili to dopiero od 2022 roku. I samorządy mocno ucierpiały na tym finansowo o czym wielokrotnie dyskotowano.
Jednak PiS podnosił też minimalną, sztucznie "kurcząc" system, bo 30k to kwota jaką powinniśmy mieć przy pensjach z 2015 roku, 60k to już inna skala i na dzień dzisiejszy przy tej kwocie 15% pracujących w ogóle nie płaciłoby PITu,
  • Odpowiedz
@Kogutt: Konfederacja też tyle lat szykowała się do władzy i obiecywała cuda, chcieli zmienić całą ustawę o PIT a nie potrafili złożyć projektu modyfikacji jednego artykułu na 1/3 strony A4. Banda oszustów.
Możemy się tak dalej powymieniać
  • Odpowiedz
@Vakabayaschi: No i od 30 lat nasz kraj mimo wszystko rozkwita. Przypomnij sobie jak się w Polsce żyło przed 2004 - jaki w tedy był poziom życia przeciętnego Polaka i na co go było stać. Podpowiem - na nic.

Problem Polski nie są podatki, którymi tak konfa lubi sobie wycierać pyszczki - a cała narracja o usuwaniu podatków to zwykłe opium dla przygłupów - znajdź mi chociaż jeden przykład kraju,
  • Odpowiedz
Poza tym w ogóle nie rozumiem koncepcji, że strefa budżetowa płaci podatek dochodowy, skoro mają wypłacane pensje z budżetu państwa.


@Tasde:
Chyba Balcerowicz to kiedyś tłumaczył. Chodzi o to, żeby każdy podatnik czuł się niejako odpowiedzialny za państwo. Taka idea, że każdy obywatel płaci, to wymaga. Czy to działa zgodnie z ideą to nie wiem :)
Z drugiej strony podział ZUS na pracownika i pracodawcę kiedyś (chyba też Balcerowicz) tłumaczył,
  • Odpowiedz
@i-marszi: Socjotechnika. A ja chciałbym, żeby ktoś kiedyś policzył koszty operacyjne tego procederu, bo budżetówka to jednak dość spora grupa społeczna. Ile kosztuje cała księgowość PITu, koszty urzędów skarbowych i obsługi tych płatności, żeby potem to wytransferować do obrotu.
  • Odpowiedz
Ile kosztuje cała księgowość PITu, koszty urzędów skarbowych i obsługi tych płatności, żeby potem to wytransferować do obrotu.


@Tasde:
No ja mam odmienne zdanie. Nie twórzmy nowego systemu prawno-skarbowego. Btw ile my mamy tych systemów? Dla rolników oddzielny, dla policji oddzielny, dla wojska oddzielny, sędziowie i prokuratorzy oddzielny, B2B oddzielny, JDG oddzielny, umowa cywilnoprawne oddzielny, zyski kapitałowe oddzielny.
Zróbmy jeden taki sam dla wszystkich!
  • Odpowiedz