Wpis z mikrobloga

@Vakabayaschi: Konfa mówi ci to co chcesz usłyszeć. A były już wyliczenia, które wskazywały, że program konfederacji był najdroższy ze wszystkich innych programów.

Karmią cie czystym populizmem, jednocześnie nie potrafią nawet jednej ustawy dobrze złożyć xD Z pewnością szury, antyszczepy, ruskie śmieci i odpady z pisu zajmie się na poważnie gospodarką naszego kraju. Z czym do ludzi :D
Ale niezależnie czy PO chce czy nie chce tego wprowadzić, to prawdą jest, że nie ma na to kasy w obecnym budżecie z prostego powodu: Nie ma uchwalonego innego sposobu finansowania samorządów.


@Tasde:
"Eksperci" z PO przed 15 października: W CIĄGU 100 DNI WPROWADZIMY KWOTĘ WOLNĄ OD PODATKU 60 TYSIĘCY! MY WIEMY JAK TO ZROBIĆ!!!!
"Eksperci" z PO po 15 października: To trzeba na spokojnie, tego się nie da tak zrobić,
@quercy: Napisać taką ustawę to oni mieli już w 2015 bo TK to wymusiło, zrobili to dopiero od 2022 roku. I samorządy mocno ucierpiały na tym finansowo o czym wielokrotnie dyskotowano.
Jednak PiS podnosił też minimalną, sztucznie "kurcząc" system, bo 30k to kwota jaką powinniśmy mieć przy pensjach z 2015 roku, 60k to już inna skala i na dzień dzisiejszy przy tej kwocie 15% pracujących w ogóle nie płaciłoby PITu, gdzie
@Kogutt: Konfederacja też tyle lat szykowała się do władzy i obiecywała cuda, chcieli zmienić całą ustawę o PIT a nie potrafili złożyć projektu modyfikacji jednego artykułu na 1/3 strony A4. Banda oszustów.
Możemy się tak dalej powymieniać
@Vakabayaschi: No i od 30 lat nasz kraj mimo wszystko rozkwita. Przypomnij sobie jak się w Polsce żyło przed 2004 - jaki w tedy był poziom życia przeciętnego Polaka i na co go było stać. Podpowiem - na nic.

Problem Polski nie są podatki, którymi tak konfa lubi sobie wycierać pyszczki - a cała narracja o usuwaniu podatków to zwykłe opium dla przygłupów - znajdź mi chociaż jeden przykład kraju, który
Poza tym w ogóle nie rozumiem koncepcji, że strefa budżetowa płaci podatek dochodowy, skoro mają wypłacane pensje z budżetu państwa.


@Tasde:
Chyba Balcerowicz to kiedyś tłumaczył. Chodzi o to, żeby każdy podatnik czuł się niejako odpowiedzialny za państwo. Taka idea, że każdy obywatel płaci, to wymaga. Czy to działa zgodnie z ideą to nie wiem :)
Z drugiej strony podział ZUS na pracownika i pracodawcę kiedyś (chyba też Balcerowicz) tłumaczył, że
@i-marszi: Socjotechnika. A ja chciałbym, żeby ktoś kiedyś policzył koszty operacyjne tego procederu, bo budżetówka to jednak dość spora grupa społeczna. Ile kosztuje cała księgowość PITu, koszty urzędów skarbowych i obsługi tych płatności, żeby potem to wytransferować do obrotu.
Ile kosztuje cała księgowość PITu, koszty urzędów skarbowych i obsługi tych płatności, żeby potem to wytransferować do obrotu.


@Tasde:
No ja mam odmienne zdanie. Nie twórzmy nowego systemu prawno-skarbowego. Btw ile my mamy tych systemów? Dla rolników oddzielny, dla policji oddzielny, dla wojska oddzielny, sędziowie i prokuratorzy oddzielny, B2B oddzielny, JDG oddzielny, umowa cywilnoprawne oddzielny, zyski kapitałowe oddzielny.
Zróbmy jeden taki sam dla wszystkich!