Wpis z mikrobloga

Brak podatku do 60 tysięcy dla pracujących?
O nie nie nie ma na to pieniędzy

800+? Proszę bardzo
Kredyt 2% i 0% który pomaga jedynie bankom i deweloperom? Proszę bardzo

Ja #!$%@? #!$%@? te politykę xd

#sejm #polityka
  • 70
  • Odpowiedz
  • 525
@OCIEBATON: Ale niezależnie czy PO chce czy nie chce tego wprowadzić, to prawdą jest, że nie ma na to kasy w obecnym budżecie z prostego powodu: Nie ma uchwalonego innego sposobu finansowania samorządów.
To samorządy są głównym beneficjentem tych pieniędzy, zmiana tej ustawy na taką jak chce Konfa oznaczałaby praktycznie całkowity spadek przychodów samorządowych. A z czego wtedy byś utrzymywał miasta? Robiłbyś składki na oświetlenie ulic? Składki na remont dróg? Opłaty
  • Odpowiedz
@mocarny_knur: 66 tysięcy, ale co to ma do rzeczy? Wiem, oburzające ale posłów jest 460 a podatników blisko 30 milionów.
Poza tym w ogóle nie rozumiem koncepcji, że strefa budżetowa płaci podatek dochodowy, skoro mają wypłacane pensje z budżetu państwa.
  • Odpowiedz
@OCIEBATON: Ale jak Konfa chciała zrobić psikus PO, to mogli napisać kompletną ustawę wraz ze zmianą finansowania samorządów.
Wtedy mieliby argument do wprowadzenia tej kwoty wolnej. Ale widząc jak im szło wprowadzenie drobnej zmiany w artykule na 1/3 strony A4, mogę przypuszczać, czemu tego nie zrobili ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 2
@Tasde no konfa to debile i wiadomo to nie od dziś

Natomiast jako osoba która zyskałaby na zmianie kwoty wolnej ( w końcu na czymś bym zyskał XD) jestem zawiedziony ze taka kwestia została zupełnie olana
  • Odpowiedz
@scarecrov: #!$%@?, jak na prawie każde rozdawnictwo. Ale nie wiem po co o to pytasz i czemu założyłeś, że bezkrytycznie popieram socjal czy wszystko co robi koalicja rządząca.
@OCIEBATON Pożyjemy, zobaczymy. Mnie niemniej cieszy, że nie robią reform na hura pod publiczkę, bo już PiS pokazał, jaką #!$%@?ę moża zrobić realizując własne postulaty wyborcze.
@mocarny_knur nie chodzi o to jaką kwotę płacisz (i czemu posłowie mają większą) ale o to, że
  • Odpowiedz
Brak podatku do 60 tysięcy dla pracujących?

O nie nie nie ma na to pieniędzy


@OCIEBATON: i z czego mamy sfinansować samorządy? Bo podatki spoko, można zlikwidować nawet jutro tylko jak samorząd ma opłacić nauczycieli? To już trochę bardziej skomplikowane niż zmiana 1 wartości
  • Odpowiedz
@Tasde: Konfiarze to takie przygłupie przedszkolaki, które myślą, że ustawą zniesie się podatki i cyk można grać w csa. Oczywiście z pianą na pysku bredzą o wolnym rynku, tylko jakoś nie przeszkadza im to, że edukację od podstawówki po studia mają za free, że mają akademiki po taniości, że samorządy dbają o infrastrukturę itd. itd.

Państwo bez podatków to opium dla przygłupów i tyle.
  • Odpowiedz