Wpis z mikrobloga

Przeciętne wynagrodzenie w Polsce wzrosło do 7 979zł brutto (~5 800zł netto). Jak to się na ma wypoku?
#inflacja #nieruchomosci #gospodarka

Ile zarabiasz?

  • < 7 979zł brutto 30.0% (95)
  • 7 979zł brutto 5.4% (17)
  • > 7 979zł brutto 64.7% (205)

Oddanych głosów: 317

  • 18
  • Odpowiedz
jestem zwykłym szczurem w banku, mam z premiami wszystkimi 16k brutto uop, programisci kisna ze śmiechu jak mnie widzą.


@Yuri_Yslin: ja teraz oferuje dobrym 23-24k brutto uop to oni ze mnie kisną bo chcą 23-24 FV netto na B2B, bo w "zus" nie wierzą i kasa na rękę ważniejsza.
  • Odpowiedz
@acpiorundc: słusznie. Chciałbym żeby mi po prostu dali b2b na całkowity koszt pracodawcy (u mnie 19.2k by wyszło) i luz, ale nie chcieli w państwowym banku. Byłbym jak biedny senior kodoklep.
  • Odpowiedz
@n3sta serio z tym średnim wynagrodzeniem ? Sprawdziłem jak to jest w Japonii wychodzi 318300 jenów miesięcznie co jest ledwo 8367 PLN. Czyli w Polsce niedługo średnia zarobków będzie wyższa niż w Japonii ?
  • Odpowiedz
słusznie. Chciałbym żeby mi po prostu dali b2b na całkowity koszt pracodawcy (u mnie 19.2k by wyszło) i luz, ale nie chcieli w państwowym banku. Byłbym jak biedny senior kodoklep.


@Yuri_Yslin: 23k uop koszt pracodawcy to jest jakieś 28k. Oczywiście, że chcą koszt pracodawcy ale to jest powyżej widełek. Bo firma chce mieć kogoś na uop też. Więc masz do wyboru 23k uop(koszt pracodawcy 28k) lub 23k FV to wybierają FV.
  • Odpowiedz
a to ciekawe. 23k b2b a 23k fv to już bez takiej przepaści, plus trzeba osobno negocjować urlopy etc.


@Yuri_Yslin: Powiedzmy, ze w obu masz wolne. Masz te jakieś 2k na rękę mniej. Z plusów to jest pełny ZUS i jak przejdziesz na emeryturę to będziesz miał więcej kasy. Co teraz ludzie krzyczą, że ZUS im nic nie da. Jeżeli teraz płacisz max ZUS to w przyszłości to procentuje a w
  • Odpowiedz
@n3sta: Opie na wykopie minimum to 20k na rączkę. Wystarczy podstawowa znajomość Excela i komunikatywny angielski ¯\(ツ)/¯

  • Odpowiedz