Wpis z mikrobloga

Żeby nie było, że się podniecam, czy chwalę, ale po protu bardzo interesuje się #ekonomia, #polityka #gospodarka , #historia ponieważ inwestuje na #gielda i muszę wyprzedzać fakty -być na bieżąco z tym co się dzieje. Do rzeczy:

Jest coraz grubiej nie będę mówił o tym co już wszyscy wiedzą: Ukraina -Rosja, Izrael - Palestyna (generalnie bliski wschód) napięcie pomiędzy Chinami - Tajwanem, Wenezuelą oraz Gujaną

Kilka dni temu napisałem post w którym opisałem moje przewidywania co się stanie na wyspach kanaryjskich i jakie będą tego skutki ( po prostu moje przemyślenia na ten temat )
https://wykop.pl/wpis/75440051/pewnie-slyszeliscie-co-sie-dzieje-na-haiti-ostatni

A teraz info z dzisiejszego dnia, źródło:
https://www.dailymail.co.uk/news/article-13211417/Haitian-migrants-flee-Dominican-Republic-deportation.html

Dokładnie dzieje się to co pisałem - Hitańczycy uciekają przed gangami do Dominikany ( przewidywałem, że tam najpierw uciekną, nawet podałem screen mapy )

74-letni premier Haiti Ariel Henry podał się do dymisji po tym, jak gangi ostrzegły przed wojną domową i „ludobójstwem”, jeśli nie ustąpi w wyniku krwawego powstania,nawet ambasada USA się stamtąd ewakuowała
Szef agencji ONZ ds. dzieci powiedział, że sytuacja na Haiti jest "najgorszą od dziesięcioleci", ponieważ miliony stoją w obliczu głodu w związku ze wzrostem przemocy gangów i grabieży. Tylko teraz na Dominikanie ich łapią (Haitańczyków) i deportują z powrotem

Napisałem również że po Dominikanie uciekną na Kubę (po co? odpowiedz poniżej) -tylko,że teraz się okazuje (info z dzisiaj) że tam jest również niezłe kino,bo grupy protestujących wyszły w niedzielę na ulice we wschodnim mieście Santiago, potępiając przerwy w dostawie prądu trwające do ośmiu godzin i niedobory żywności na Kubie.

Info z dzisiaj: https://www.cbsnews.com/news/cuba-santiago-protests-food-shortages-power-outages/

*Swoja drogą o tym również informowałem, że będą coraz większe problemy na świecie z dostawami prądu i podałem nawet ticker w jaki wchodzić- dht ( jak o tym pisałem kosztował 10.18 - póki co kosztuje 11.09)

https://wykop.pl/wpis/74226125/mam-pomysl-na-longterm-juz-od-pewniego-czasu-trzym

A teraz wychodzi na to, że moje przemyślenia na ten temat mogą być jak najbardziej trafne ponieważ mówiłem, że finał tej podróży zakończy się w USA- po lepsze życie (z powodu strachu głodu kryzysu), dotrą tam właśnie przez Kubę (to już raczej odpada,bo tam pożywienia nie dostaną ponieważ jak się okazuje już miejscowi maja z tym problem) albo przez Amerykę Południową - czyli Wenezuelę, albo Kolumbię ( to się jeszcze nie stało póki co, ale sądzę,że to będzie miało miejsce)
Oczywiście jak to nastanie to tylko doleje oliwy do ognia,bo wszyscy będą musieli konkurować o żywność, leki, dach nad głowa także inflacja znacznie wystrzeli.

#ekonomia #usa
Questorius - Żeby nie było, że się podniecam, czy chwalę, ale po protu bardzo interes...

źródło: haiti3

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • 0
@nimamkolan:
Powiedz mi, gdzie Ci ludzie się wszyscy podzieją, co?
Jakie masz wyjście z tej sytuacji?
UNICEF twierdzi: Wielu, ludzi cierpi z powodu poważnego głodu i niedożywienia i nie jesteśmy w stanie uzyskać wystarczającej pomocy dla nich.

Masz kłopot z myśleniem, czy co? Będą gruz jeść? Czy jednak spróbują wydostać się z tej sytuacji?
Wracaj do grania na gameboy może to cię nie przerośnie
  • Odpowiedz
  • 0
@KrowkaAtomowka:
Tak :)
ale już jest 10 procent do przodu
Wszedłem ponieważ jak są problemu z prądem ( co przewidziałem) to jest jeden z najtańszych sposobów na ciepło i światło
Takie po prostu zabezpieczenie - wiadomo, że nie wszedłem all in, bo jest mnóstwo innych stocków, ale po prostu się zabezpieczyłem przed taka ewentualnością. Uważam, że jak ludzie będą czytać takie info że tu i tam brakło prądu to się zabezpieczą
  • Odpowiedz
  • 0
@KrowkaAtomowka:
Krówka ja wiem,że przecież nie jest to jakieś strasznie efektywne,ale zawsze można gar z wodą postawić i chociaż ręce ogrzać, swoja drogą to taki rozgrzany garnek również emituje swoja dawkę ciepła
Najważniejsze jest źródło światła i dlatego wszedłem, bo wiedziałem że będzie problem z prądem z różnych powodów
Czy świeczki zapłacą zobaczymy ( póki co dają)
  • Odpowiedz