Wpis z mikrobloga

Czytam teraz "11 Września Dzień w którym zatrzymał się świat". I tam jest w zamianka że prawdopodobnie mógłby być piąty samolot porwany.

Ze względu na kolejkę do startu United 23 z lotniska JFK w Nowym Jorku wylot się przedłużał. Będąc na płycie załoga otrzymała informację o uderzniach w WTC, a potem FAA zakazała jakichkolwiek startów. Wśród 160 osób będących na pokładzie cztery osóby pochodzące z Bliskiego Wschodu, nie chcieli wysiąść z samolotu. Zajmowali oni mniejsca w 1 klasie blisko kokpitu. Załoga wspomina że zachowywali się dziwnie, byli mocno zdenerwowani i chcieli lecieć. Po opuszczeniu samolotu szybko opuścili teren lotniska.

Co ciekawe informacje o tym dopiero w zeszłym roku wyszły na światło dzienne.

Gdyby nie to opóźnienie a także opóźnienie wylotu United 93 samoloty te mogłby dotrzeć do wyznaczonego celu ( United 93 spadł w wyniku ataku pasażerów na zamachowców, w momencie upadku samolot miał około 15 minut lotu do Waszyngtonu )

Niesamowite że po tylu latach człowiek nadal dowiaduje się o nowych faktach na temat jednej z najbardziej dobrze znanych tragedii w historii

#historia #ksiazki #wtc #911 #zamach #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne #wojna
  • 12
  • Odpowiedz
@SpalaczBenzyny: bezpieczeństwo lotnisk i lotnictwa cywilnego oraz kontroli tożsamości przed i po 11 września w USA to przepaść. Pewnie kupili bilety na fałszywych dokumentach i rozpłynęli się w powietrzu.
  • Odpowiedz
  • 0
@BogJestMiloscia a przepraszam Cię. Źle zrozumiałem, pomyliłem wykonawców z mocodawcami. No akurat Bin Lasem chciał uderzenia na USA, ale sposób czyli wykorzystanie samolotów pasażerskich jako inteligentych pocisków to pomysł niejakiego Khalid Sheikh Mohammed
  • Odpowiedz
United 93 spadł w wyniku ataku pasażerów na zamachowców


@Arthasss: heh, to mnie zawsze rozwala. A najbardziej zdjęcia z miejsca "katastrofy". Z mojej strony, czyli osoby która śledziła temat latami, polecam Ci mireczku książkę "Operacja Dwie Wieże".
  • Odpowiedz