Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Co polecacie na swędzenie głowy przy łojotokowym zapaleniu skóry?
Jestem w kropce, bo od 3 miesięcy jest nasilenie.

Stosowałem do tej pory szampon Kelual DS i myślałem, że coś przestał działać, więc zmieniłem na Oliprox.
Stosowałem Bedicort Salic najpierw przez miesiąc codziennie i rzeczywiście pomogło i jak byłem u dermatolog na kontrolę to powiedziała żeby włączył go teraz raz w tygodniu przez pół roku. No i nie wiem czy on to spowodował, ale jak włączyłem go z powrotem to wtedy zaczęło się to swędzenie. Włosów dużo więcej zaczęło wypadać, boję się, że wyłysieję. Po miesiącu odstawiłem, ale problem nadal jest.
W dodatku teraz jak nigdy nasiliło się złuszczanie się skóry i nie wiem czym to do końca jest spowodowane, bo właśnie teraz zacząłem używać Oliprox i kupiłem odżywkę Dermz Healpsorin Conditioner.

Boję się teraz robić peeling enzymatyczny, bo tak samo włosy lecą. Wcześniej stosowałem go raz w tygodniu.

Ta choroba mnie wykańcza.

#lojotokowezapalenieskory #wlosy #dermatologia #wlosyboners



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: digitallord
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 9
@mirko_anonim: zbadaj się czy nie masz jakichś uczuleń, nietolerancji pokarmowych, i popraw dietę, żadnego przetworzonego jedzenia. Stres może też nasilać objawy, ale to też z jelitami i układem pokarmowym się wiąże. Trzeba znaleźć przyczynę, bo szampony to działanie objawowe.
I pilnuj tego,żeby nie było chemii w jedzeniu, wystarczy,że raz coś zjesz z gównianym składem i może się nasilać.
Podobno olej tamanu dla niektórych działa, ale to co jednemu działa to innemu
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @Kotdog, wszystko porobione, mam spore problemy z jelitami, chodzę do dietetyczki, mam dietę, której się trzymam, suplementuję się.
Choruję na depresję, nerwicę lękową, więc wiem, że przez wieloletni stres organizm .

Więc tędy bym nie szedł, potrzebuję czegoś na objawy.


· Akcje: Odpowiedz anonimowo ·
@mirko_anonim: Dlugo szukalem, bo tez mam łzs, ale od dermatologa dostalem zajebisty zestaw. Dercos zielony do stosowania na codzien, do tego kuracja Momecutanem przez kilkanascie dni i tabletki Orungal. Zajebiscie u mnie pomoglo.
@mirko_anonim: napisz na priv jutro to Ci wyśle co mi przepisał lekarzyna. Teraz nie mam tego przy sobie ale jak się przypomnisz to dam Ci znaka.

Też miałem problem ostatnio z nasileniem swędu przez co drapalem, porobiły się rany i jeszcze bardziej swedzialo. Dał mi jakiś lek na alkoholu i jak wcieram to w głowę to szybko mi się zagoiły rany i nie mam takiego swedu, jedynie ręką z przyzwyczajenia często
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @alla232, to się stosuje na skórę głowy?

@ashmedai @inrain88 i do anonima: dzięki, będę testował, zobaczę, czy coś pomoże. Dziś kupiłem olej rycynowy.

@Yakooo, jeśli pozwolisz to wolałbym nie ujawniać się. Jak możesz napisz tutaj, zrozumiem, jeśli nie będziesz mógł.


· Akcje: Odpowiedz anonimowo