Wpis z mikrobloga

#stres #zdrowie #przegryw

Mireczki, jakie są zdrowe metody radzenia sobie ze stresem? Odczuwam przewlekle duże napięcie i jedyne sposoby jakie znam to zachowania ryzykowne - nachlać się, nażreć się słodyczy, scrollować YT/Netflixa żeby nie myśleć o problemach.

Co robią ludzie ze zdrowymi ścieżkami neuronowymi jak się stresują?
  • 22
  • Odpowiedz
@PfefferWerfer sport, zmęczenie fizyczne, tylko to dla mnie działa na dłuższą metę. Działa też seks i masturbacja. Lekarz proponował mi jakieś leki na receptę ale zdecydowaliśmy zwiększyć sport do 6x w tygodniu.
  • Odpowiedz
@mcsQ: Te które mam możliwość rozwiązać mnie specjalnie nie stresują (zwłaszcza dotyczące rzeczy martwych lub pieniędzy), stresują mnie te które nie są łatwo rozwiązywalne - głównie związane z relacjami międzyludzkimi (zawodowymi i prywatnymi - nie ogarniam jak je załatwiać bez eskalacji konfliktów i antagonizowania drugiej strony, więc za każdym razem robię podchody jak pies do jeża bo wiem że skończy się jakimś kwasem)
  • Odpowiedz
@PfefferWerfer to też proste :) w pracy - nie zawsze musi być po Twojemu, czasem trzeba mieć #!$%@?. Podobnie z międzyludzikimi, trzeba umieć odpuścić i nie przekonywać kogoś do swoich racji. jak masz rację to przede wszystkim Tobie powinno Ci to wystarczyć
  • Odpowiedz
@mcsQ: To nie takie proste. Na większość rzeczy mam #!$%@? i unikam konfliktów, problemem jest to że nie mogę zawsze wszystkiego odpuścić i potem ta wyjątkowa sytuacja gdy muszę postawić na swoim powoduje system-error u drugiej strony przyzwyczajonej do tego że odpuszczam i #!$%@?ą ją do granic możliwości sytuację. Odpuszczanie wielu kwestii na wczesnym etapie doprowadza do tego, że potem problemy są dużo większe a wytykane jest to że "wcześniej nie
  • Odpowiedz