Wpis z mikrobloga

#konsole #playstation #xbox #pcmasterrace

Co sądzicie o tym że powstała moda albo metoda koszenia na kasę konsolowcow. Pod tytułem w jednej generacji wypuśćmy konsole w wersji bieda na start a potem, nawet nie w połowie życia generacji, wersję pro czy jak zwał tak zwał. Która jest w sumie domyślnym sprzętem pod który robione są gry. Jakoś moim zdaniem mija się to z jednym z największym plusem konsol czyli stabilnością hardware
  • 18
@Titsuman: tak do końca to tak nie jest, bo jak na razie nie słyszałem o grach, które by chodziły tylko pod wersję pro, a nie chodziły na podstawowej (chyba że czegoś nie wiem).
wersja pro daje zwykle po prostu trochę większy fps, krótsze ładowania itd.
a poza tym, cykl życia (nawet z wersjami pro) jest dłuższy niż kart graficznych. nowe gry pod starą wersję konsoli można kupić aż do momentu premiery
  • 0
@nobrain: No dobra z czasem to mea culpa.
@PotwornyKogut Oficjalnie nie ale wydajność już potrafi się mega różnic. Trochę recek się ogląda i jak pada wersja konsol to zawsze jest ten dylemat wydajność kontra jakość. I często na podstawych wersjach gra jest nie dość że brzydka to gubi klatkarz.
@Rasteris po pierwsze ja sie odnoszę tylko do zarzutu opa, że to jakaś mityczne "koszenie na kasę" bo MOŻESZ a nie musisz (jak to sam napisałeś) kupić playstation pro, czyli dokładnie jak w podzespołach pc.

Po drugie, jak już wyjechałeś z cenami gier co wogole nie dotyczy tematu, to czuje sie wywołany do tablicy.

Nie ma nic, tańszego niż granie na konsoli, wiem bo mam pc i konsole. Jak słyszę argument z
@Titsuman : dla mnie wersje 'Pro' konsol to bardzo dobry ruch i świetnie, że takowe powstały w poprzedniej generacji.
Mam nadzieję, że w tej generacji będzie podobnie.

Tak jak napisał @Medonix, nikt nie zmusza do ich zakupu, a dobrze jest mieć wybór i możliwość grać w jeszcze lepszej jakości jeśli ma się takie życzenie.

domyślnym sprzętem pod który robione są gry


Nikt nie oleje 'słabszych' konsol bo tak czy owak dalej
@vulcanitu: ja wymieniam co 5-6, teraz wymieniłem mojego s9+ tylko dlatego że do s23+ samsung dorzucał s20fe którego opchnąłem za tysiaka :) a tak może bym sie przesiadł za rok albo i nie
Jakoś moim zdaniem mija się to z jednym z największym plusem konsol czyli stabilnością hardware


@Titsuman: Masz jakieś pokręcone i pokraczne myślenie na temat tego, czym konsola ma być z założenia. Ewentualnie jak biedny masterrejsowiec który ciągle marzy o nowym sprzęcie, ale w sumie już nie wie po co ma go kupować i bojaźnie wypierającym fakt, że to właśnie jego ktoś rucha na hajs.

A konsolwiec wyjebka. Nie liczy FPSów i
eeehhh - >Jakoś moim zdaniem mija się to z jednym z największym plusem konsol czyli s...
@Titsuman:

Pod tytułem w jednej generacji wypuśćmy konsole w wersji bieda na start a potem, nawet nie w połowie życia generacji, wersję pro czy jak zwał tak zwał. Która jest w sumie domyślnym sprzętem pod który robione są gry.


Przecież praktycznie każda gra wydana na ps5 działa bardzo dobrze, więc nie rozumiem skąd takie wnioski, że gry są robione pod wzmocnioną wersję, której jeszcze nie ma.
@Titsuman: Akurat w połowie życia generacji, bo po 4 latach.
No i co to za koszenie frajerów? Gry będą musiały działać na podstawowych wersjach więc wymiana sprzętu nie jest potrzebna.