Wpis z mikrobloga

@badreligion66:

Od 2008 do 2020 roku wydatki majątkowe wzrosły z 3,4 mld zł do 17,8 mld zł. Największe przyśpieszenie nastąpiło w 2016 roku (jednorazowy wzrost o 2,4 mld zł) oraz w 2020 roku (wzrost o 5,9 mld zł).


Największy spadek wydatków majątkowych, aż o 60% r/r czyli 2,2 mld zł, nastąpił w 2008 roku czyli pierwszym budżecie koalicji PO-PSL, https://wydatki-obronne.pl/ile-na-wojsko-polskie-wydawaly-poszczegolne-rzady/
oydamoydam - @badreligion66: 
Od 2008 do 2020 roku wydatki majątkowe wzrosły z 3,4 ml...

źródło: 700f2a8078caff8d2ea36aea4be456c673e130bbf959596672909f36279d8970

Pobierz
Ale wiadomo, że po 2014 i zajęciu Krymu przez ruskich automatycznie wzrośnie wydatek kasy na obronność. Po drugie, na tym pierwszym zdjęciu widać, że od 1990 wydatki wzrastały w równym tempie rok po roku. A po trzecie pisiory z Blaszczakiem #!$%@? i nic nie da tutaj przerzucanie winy na PO, które rządzilo poprzednio 9 lat temu.


@badreligion66:

Czy ty umiesz czytać?
W 2007 PIS w stosunku do PKB więcej wydawał niż
Ale kto podpisywał umowy, dzięki którym dostaliśmy tak mało kasy? Tusk czy Błaszczak?


@badreligion66:

To nawet nie chodzi teraz o te 500 mln.

Nie dostaliśmy kasy, gdyż nie mamy mocy produkcyjnych, bo w przemysł zbrojeniowy wcześniej nie inwestowaliśmy środków.

A kto przede wszystkim nie inwestował?
W moim poście chodziło o to , czemu dostaliśmy tak mało kasy, o co strasznie się oburzali Błaszczak i Stanowski. A poza tym to ostatnie 8 lat to było mało czasu na inwestowanie?


@badreligion66: No to widzisz grafikę i nie widzisz, że było inwestowane? Ale przecież nie da się wszystkiego obudować jak przez wcześniejsze 8 lat wszystko było niedofinansowane.
oydamoydam - >W moim poście chodziło o to , czemu dostaliśmy tak mało kasy, o co stra...

źródło: bc850dd932b2a0f681bda235fbab7dbdfa173ed7b9f812468ffb8ac2d4c9e1bb

Pobierz
, gdyż nie mamy mocy produkcyjnych


@oydamoydam: Mamy całkiem niezłe moce produkcyjne w zakresie amunicji artyleryjskiej. Jesteś pod tym względem w czołówce UE. Poza tym ta kasa miała właśnie być na zwiększenie możliwości produkcyjnych. Przecież czeska STV-Group, która dostał 5 mln euro grantu nie wyprodukowała jeszcze ani jednego pocisku artyleryjskiego kalibru 155 mm bo dopiero będzie je produkować.
Więc to pieprzenia Wolskiego to kompletna bzdura oparta na całkowitej niewiedzy tego typa.
Thorkill - >, gdyż nie mamy mocy produkcyjnych

@oydamoydam: Mamy całkiem niezłe moce...

źródło: 6564

Pobierz
@badreligion66: Podprogram grantów służących rozwijaniu produkcji amunicji artyleryjskiej: Budżet: 90 mln euro
Z tego Rheinmetall otrzymuje 48 mln euro, a norwesko - fińskie Nammo 34 mln. Firmy z regionu Europy-Wschodniej dostają ochłapy - czeskie STV Group 5 mln, PGZ 2 mln, Rumunia - O, Bułgaria - 0. Słowacja - 0. W dodatku w sytuacji gdy każde z tych państw oddało sporo amunicji art. ze swoich zapasów mob. Ukrainie.
Ale brońcie tego
ale kto składał wnioski?


@maximilianan: A kto po ich złożeniu zabiegał o ich uwzględnienie np. tak jak Finowie patrz poniżej. To po pierwsze a po drugie, jeżeli nie dostrzegasz wybitnie nierównego geograficznie rozdziału tych środków, zwłaszcza w kontekście wojny na Ukrainie i pomocy jakiej udzieliły państwa z tego regionu Ukrainie ja na to nic poradzę.
Kompletnym żartem jest że najwięcej kasy z tego podprogramu dostały w regionie Węgry, które przecież nie
Thorkill - >ale kto składał wnioski?

@maximilianan: A kto po ich złożeniu zabiegał o...

źródło: 42

Pobierz
@Thorkill: Ale rozdział kasy wynika z tego że się składało wnioski. To Niemcy poprzez satelity manipulowały umysłem Błaszczaka, żeby nie składał wniosków. Czy po prostu polskie firmy zbrojeniowe pod zarządem Błaszczaka nie umiały stworzyć planów rozwinięcia produkcji.

A pomoc Ukrainie nie była, żadnym kryterium rozdziału środków. Tak działa prawdziwie dobrze zorganizowana administracja. Kryteria konkursowe są jasne i proste, i tylko one się liczą.

Celem programu było rozwinięcie możliwości produkcyjnych amunicji w
@Thorkill: ale to twoim zdaniem za sam fakt złożenia wniosku powinniśmy dostać 11 grubych baniek? Wiesz, że do wniosku dodaje się uzasadnienie, załączniki, analizy?

Poza tym przecież już wtedy było wiadomo, że będzie rządziła koalicja, więc czemu UE miała się na nas mścić?
więc czemu UE miała się na nas mścić?


@maximilianan: Nie tylko na nas, poszkodowany jest cały region. Próbuje to wyjaśnić cały czas. Największy producent amunicji artyleryjskiej 122 mm i 152 mm w EU, czeska grupa CSG dostała 0. Słowacka MSM Group należąca do grupy, jako podwykonawca Greków dostała tylko grant w innym podprogramie co jest też trochę żartem bo CSG to poważny gracz na światowym rynku zbrojeniowym w przeciwieństwie do tego