Wpis z mikrobloga

- wprowadźmy przepisy jak w Szwajcarii czy Norwegii, gdzie płaci się mandaty od procentu zarobków, przez co kara boli tak samo biednego jak bogatego, bo tak to kary są śmiesznie niskie!!1
- polska wprowadza konfiskatę pojazdu za jazdę po alkoholu, przez co kara dla bogatego jest podobnie dotkliwa jak dla biednego
- nie no, tak nie wolno! A prawo, Bóg i demokracja? Musimy bronić bogatych i ciężej pracować! Obniżmy też podatki najbogatszym!
#prawo #prawojazdy #konfederussia
  • 166
  • Odpowiedz
@niegwynebleid A dlaczego nie wprowadzono kary od wysokości zarobków tylko konfiskata samochodu?
Ile jest wyjątków w tych przepisach w Szwajcarii czy Norwegii?

Bogaty weźmie sobie takiego papuga co stwierdzi, że prywatny samochód był wykorzystany do celów służbowych i że był na delegacji. Więc sorry, konfiskaty nie ma
Założyły się ilu bogatych straci samochody?

Ps. Pamiętasz Polski Ład? Też miał zabierać mniej biednym, szkoda że nie obowiązuje ( ͡° ʖ̯ ͡
  • Odpowiedz
procentu zarobków


@niegwynebleid: Nie no wiadomo, że ojciec rodziny tyrajacy na dwa etaty powinien zapłacić więcej od bezrobotnego lekkoducha, bananowego synka i Julki utrzymanki bogatego biznesmena.
  • Odpowiedz
@G06DbT

@kuroszczur: dużo ludzi z kasą nie ma oficjalnie nic. Szczególnie tacy, co lubią śmigać po pijaku samochodem.

Dokładnie, dlatego jak dla mnie pomysł wiązania mandatów z zarobkami skończyłby się tak że legalnie pracujące osoby na UoP dostawałyby po dupie a cała masa naprawdę bogatych osób płaciłaby tyle co nic.
A to ich firma na ciągłe straty, a to pracują za granicą, a to na czarno, a to nie pracują bo
  • Odpowiedz
wprowadźmy przepisy jak w Szwajcarii czy Norwegii, gdzie płaci się mandaty od procentu zarobków


@niegwynebleid: W oczach mam śmiejącego się Janusza jadacycn swoim bmw do willi na przedmieściach z ogłoszonym bankructwem bo według dokumentacji firma przynosiła od lat straty.
  • Odpowiedz
czyli ty popierasz zabieranie samochodu, b


@niegwynebleid: Skąd ci przyszło do głowy, że popieram? Problem rozdmuchany, żeby można lepiej zarządzać motłochem. Zupełnie szkoda na to czasu.
  • Odpowiedz
  • 0
@CH3j poczekamy. Ja tu bardziej poruszyłem temat samej idei, a nie realizacji, szczególnie że to pisdy wprowadzały.
@bigos555 nie każdy przepis ma na celu zarządzanie motłochem. Choć oczywiście jeśli przez zarządzanie mamy na celu obniżenie liczby zachowań patologicznych to ten problem rzeczywiście taki jest.
  • Odpowiedz
czyli ty popierasz zabieranie samochodu, bo ojciec na dwa etaty straci gruza za 10k, a bananowa Julka BMW 8 - ja też się zgadzam z tą argumentacją


@niegwynebleid: no to stary mógł pomyśleć zanim wsiądzie #!$%@? za kółko ze swoimi dzieciakami i kobietą, i ich zabije.
  • Odpowiedz