Wpis z mikrobloga

Ej anony był u was na wsiach obraz matki boskiej? U mnie był jakoś w 2004 xD taki tylko mniejszy. Chodził od domu do domu. i był w nim dobę. 2 sąsiadów się pobiło bo jeden drugiemu przekazał go o godzinę za późno XDDDDD U mnie jak był w domu to stary kazał klęczeć mi i rodzeństwu prawie cały dzień (dostaliśmy wolne od szkoły) i nie wolno było wtedy jeść kiełbasy xD #niewiemjaktootagowac #religia
Itslilianka - Ej anony był u was na wsiach obraz matki boskiej? U mnie był jakoś w 20...
  • 71
@Itslilianka: U nas był jakiś w 2014. Wykorzystaliśmy tą sytuację i zaprosiłem moją dziewczynę żeby przy okazji poznali się z moimi rodzicami. Ona obkuła się ze wszystkich modlitw, ja ledwo coś dukałem, ona ubrała się porządnie, ja w „byle co” i wszystko poszło zgodnie z planem, pod koniec wizyty obrazu moja matka przekonywała moją dziewczynę już że w sumie to ona mogłaby sobie kogoś porządniejszego znaleźć xDDDD
@Itslilianka: mówiąc wprost, to złamanie pierwszego i drugiego przykazania. Księga wyjścia, rozdział 20 lub księga powtórzonego prawa, rozdział 6.
A co do obrazu, to dla mnie jest totalny odjazd. Ja tam widzę na nim jakąś czarnoskórą kobietę z dzieckiem na rękach, a te dwie blizny na twarzy to chyba po jakieś walce ze swoim alfonsem na noże. Bałwochwalstwo w istnie pogańskim wydaniu. Gardzę kościołem katolickim
@Itslilianka: My się teraz śmiejemy, bo obecnie nawet umiarkowani konserwatyści biją w kościół i poza skrajnymi fanatykami widzą jak zepsuta jest to instytucja oraz jak niewiele ma wspólnego z Bogiem i wiarą. Natomiast 20 lat temu, za takie "heheszki' większośc ludzi by Cię znienawidziła i wyklęła z lokalnej społeczności. Przecież w 2005 roku po śmierci papieża, to całe zamykanie boisk, sal gimnastycznych, odwoływanie zajęć lekcyjnych przypominało kult jednostki jak w jakiejś
@Itslilianka:
To była jakaś ogólnokrajowa tradycja i schizofrenia ludzi. U mnie też na wsi był w tych ramach czasowych jakiś, ale nie x taka oprawą ceremonia i nie taki jebitny feretron zdaje sie to nazywa z tymi rączkami.[]
Nowoczesna technika w służbie Matce Bożej.( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tak poważnie to bastion socjalistycznych PRL-ch towarzyszy funkcjonarjuszy twardoglowych co się nawrócili na