Wpis z mikrobloga

Ej anony był u was na wsiach obraz matki boskiej? U mnie był jakoś w 2004 xD taki tylko mniejszy. Chodził od domu do domu. i był w nim dobę. 2 sąsiadów się pobiło bo jeden drugiemu przekazał go o godzinę za późno XDDDDD U mnie jak był w domu to stary kazał klęczeć mi i rodzeństwu prawie cały dzień (dostaliśmy wolne od szkoły) i nie wolno było wtedy jeść kiełbasy xD #niewiemjaktootagowac #religia
Itslilianka - Ej anony był u was na wsiach obraz matki boskiej? U mnie był jakoś w 20...
  • 71
  • Odpowiedz
@Itslilianka u nas w regionie teraz właśnie jest, jak przyjechała teściowa i teściu i powiedzieli, że ksiądz wyznaczył godzinne dyżury w kościele do pilnowania obrazu i aby matka boska się nie czuła samotna to srogo śmiechłem ( ͡° ͜ʖ ͡°) teściu na 23 miał wyznaczoną wartę xD
  • Odpowiedz
@Itslilianka: Pamiętam, że coś takiego było. Na szczęście moja rodzina nigdy nie wkroczyła w ten poziom gęstości religijnej, żeby się bić z sąsiadami o jakiś obraz, który sobie robił tour de Pologne po parafiach.
  • Odpowiedz
@Itslilianka: niedawno sobie o tym przypomniałem, miałem z 10 lat może i pamiętam że chciałem sobie w metina pograć to łeee nie wolno bo matkaboska w domu jest xDDDD cyrk że takie rzeczy się odwalały w XXI wieku jak w jakiejś murzyńskiej wiosce
  • Odpowiedz
@Itslilianka: czej czej czej... To jest bus w specjalnej zabudowie do wożenia matki boskiej? Ta wielka specjalna szyba, głośniki skierowane do tyłu i otwieranie klapy niczym odsłonięcie obrazu na jasnej górze xD

Dobrze się powodzi naszemu KK xD
  • Odpowiedz
@Itslilianka: znajomi ze studiów moich rodziców z dziecmi byli u nas na weekend, no i poprzedni dzień sporo było poimprezowane. A i w ten dzień już jakieś browary wjechały i nagle wyszło, że nasza kolej na jakiś święty obraz. No i #!$%@? stary wiadomo nagle mu się właczylo co ludzie pomyślą, mimo że w kościele to jesteśmy od wesela do pogrzebu. No to wyciągnął świeczki wręczył dzieciakom, a do kupy było
  • Odpowiedz
@Itslilianka: Ze dwadzieścia lat temu wożono po Polsce i wystawiano w kościołach figurę woskowa, chyba św. Dominika jakiegoś tam. Figura umieszczona była w szklanej gablocie i wystawiano ją w nawie kościoła, a ludzie klękali przy niej i się modlili jak do jakiegoś bożka. I czym to się różni od modlitw do złotego cielca, które podobno w KK są grzechem. I to jest rzekomo ta religia monoteistyczna. Podobno na świecie z tą
  • Odpowiedz