Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki
Jak mogę wygzekwować od osoby prywatnej zwrotu pieniędzy? Ponad 4 miesiące temu pożyczyłem „koleżance” trochę ponad 600 zł. Zarzekała się że równo za miesiąc odda itd no i tak mija miesiąc za miesiącem. Niestety w tytule przelewu nie wpisałem „pożyczka” tylko standardowo „przelew środków” i nie wiem czy z takim potwierdzeniem przelewu cokolwiek wskóram. Na razie nie byłem na policji, chciałbym zasięgnąć rady u Was, może ktoś był w podobnej sytuacji #dlugi #prawo
  • 9
@sawik20: Możesz wnieść pozew w EPU, przez https://www.e-sad.gov.pl ale musisz znać jej pesel i adres zamieszkania, który będzie tożsamym z adresem zamieszkania ujawnionym w bazie pesel - jeżeli by sąd nie doręczył jej pozwu. Tylko jak wniesie sprzeciw od nakazu zapłaty to i taką umorzą to postępowanie i trzeba kierować do postępowania zwykłego, więc dużo zachodu o 600 zł.
@sawik20 stary gosc mi wisi 15k, sąd, wygrana sprawa, nakaz zapłaty, komornik i co? I gówno od 5 lat nie odzyskałem złotówki, gość ukrywa majątek, umowa na najnizsza i reszta pod stołem (komornik nic w tej sytuacji nie może zając) i tak sie bujam na gumie jak pajac

A ty sie o 600zł pytasz?
@magiol właśnie takiej odpowiedzi oczekiwałem, potwierdzającej że w tym gównokraju złodzieje mają się jak najlepiej i nie ma sensu się z gównem bić o 6 stów…