Wpis z mikrobloga

Około 4 i pół roku temu zrobiłem screena pewnego dość bulwersującego wpisu. Wpis ten został później usunięty przez moderatora, ale najpierw zdąrzył zgarnąć kilka plusów. Choć wpis ten był nieodpowiedni, idealnie oddawał ówczesny sposób myślenia #neuropa a mam tu konkretnie na myśli "gówno wartości jak patriotyzm".

Dzisiaj zobaczyłem inny wpis, oczywiście uderzający w "prawaków", który redefiniuje patriotyzm, ale tym razem jako wartość wyższa ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie żeby to było coś oryginalnego w ostatnim czasie, ale niemniej jednak tym razem przypomniałem sobie ten starszy wpis.
I postanowiłem porównać plusujących ... i udało mi się znaleźć 2 konta plusujące w obydwu wpisach ( ͡º ͜ʖ͡º)
Gratulacje dla @exteasy i @JV44 w których zaszła patriotyczna przemiana!!! To się nazywa mądrość etapu ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
#polityka #bekazlewactwa #wojna
Apogryw - Około 4 i pół roku temu zrobiłem screena pewnego dość bulwersującego wpisu....

źródło: prawdziwi_patrioci

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
@Apogryw: Powiem z perspektywy lewaka który dalej ma patriotyzm i umieranie za blaszki na kolorowych wstążkach w czterech literach. Większość neuropy to neoliberalne fajnopolaki które zmieniają poglądy jak chorągiewki i nie oczekiwał bym jakiejś spójności w ich poglądach. Ot zwykłe "I support current thing".
  • Odpowiedz
@Towarzysz_Moskvin: W sumie - z przykrością - muszę się zgodzić. Od momentu rozpoczęcia pełnoskalowej fazy konfliktu na Ukrainie, duża część neuropy nie dość, że weszła w prawackie (niekoniecznie prawicowe) buty, to jeszcze teraz robi w nich ultramaratony. Kompleksowo - w wymiarze etycznej degeneracji, kognitywnego upośledzenia, bezwiednego szerzenia dezinformacji z jednoczesną walką z fejkami, jakiegoś infantylnego makkartyzmu semantycznego, często też zwykłego szowinizmu, rasizmu, nadęcia kulturowego i ignorancji. Coś, co tradycyjnie wyróżniało nieco
  • Odpowiedz
@tigletpilesarus: Nie opisał bym tego lepiej cumplu. Degeneracja intelektualna jest wręcz niesamowita. Osobiście uważam że gwoździem do trumny była nowa wersja wykopu po której staczający się od dłuższego czasu tag już się nie podniósł. Niech spoczywa w pokoju.
  • Odpowiedz
@Towarzysz_Moskvin ty się za lewaka postrzegasz? Jestem w szoku, autentycznie xd zawsze myślałem że ty symetrysta systematycznie staczający się na co raz dalszą prawicę. Przynajmniej tak wynikało z tego, co widziałem twoich komentarzy
  • Odpowiedz
@Towarzysz_Pawulon: Piszesz tutaj o piecu hutniczym z cysterskiego opactwa Rievaulx? To były piękne czasy na tym zagwazdranym portalu, apogeum dyskusji, z obu stron zresztą, niestety co ciekawsze jednostki usunęły konta, a część zarzuciła/ograniczyła aktywność.
Niestety Brzytwa Ockhama usunął później tematyczny wątek na mikroblogu, gdzie odbywała się dyskusja :(
  • Odpowiedz
@wstanczyk akurat z tym nie ma co polemizować, kolega @tigletpilesarus nawet zapamiętał nazwę słynnego pieca od którego zaczęła się tamta popularność ¯_(ツ)_/¯

W tym czasie wykop serio miał najwyższy poziom dyskusji w całym necie a obecnie to polityczny ściek, w zasadzie stoczył się od czasu 2 tury ostatnich wyborów prezydenckich gdy opanowały go chamskie trolle platformy

Kiedy ostatnio widziałeś tu serio jakąś ciekawą dyskusję z samą merytoryką, a nie memami o pisowcach,
  • Odpowiedz
@tigletpilesarus: @Towarzysz_Pawulon Piękne to były czasy. Kuce kucowały, lewaki lewakowały, nacjonale wzdychali do wielkiej polski ale każdy próbował dyskutować. Jedynym wychodziło lepiej innym gorzej ale była jakaś tam dyskusja a teraz? Szkoda że Brzytwa po usunięciu wątku o piecu skręcił w stronę typowego kuca żeby finalnie usunąć konto bo pomimo dość pretensjonalnego stylu zdarzało mu się czasem celnie zapunktować.

@wstanczyk Bo to co teraz uchodzi za lewicę to nieśmieszny żart. Jakieś
  • Odpowiedz
@tigletpilesarus: @Towarzysz_Moskvin

Sądzę jednak, że postrzeganie dawnej neuropy nieco wypaczonym się stało, zdobnym w nostalgię, bowiem nie kojarzę, aby kiedykolwiek grupa ta osiągała deklarowane cnoty. Trybalizm i po plecach klepanie było stałym składnikiem działalności. Użytkownicy jak eon zawsze byli wyjątkiem, użyczając niezasłużonego splendoru. Z drugiej jednak strony od czasu pandemii, o Ukrainie nie wspominając, wszelkie negatywne aspekty tylko uległy spotęgowaniu.

Faktem jest jednak, że czasy Pieca to czasy aktywności kilku użytkowników,
  • Odpowiedz
@Pieszczoszek_Czyscioszek: Zawsze się trochę idealizuje z nostalgii ale faktem pozostaje że po obu stronach były ciekawe osobistości z którymi czasem można było wejść w dyskusję.

Nawet trole były ciekawe i z pomysłem. Kto pamięta niejakiego Laserdale który stworzył swoje lewackie alter-ego którego używał do prześladowania samego siebie poprzez prowadzenie całych dyskusji? Albo typa który z uporem maniaka wrzucał strony z jakiejś apokaliptycznie religijnej książeczki z lat 30tych codziennie zakładając w tym
TowarzyszMoskvin - @PieszczoszekCzyscioszek: Zawsze się trochę idealizuje z nostalgii...

źródło: wypijmy-za-gorace-lech-walesa-wykop

Pobierz
  • Odpowiedz
@wstanczyk: Neoliberałowie to żadna lewica cumplu. To tak jak byś powiedział że Margaret Thatcher była lewaczką. Stara neuropa stała w opozycji właśnie do pierd....enia neoliberalnych kuców.

Potem cześć kucy poszła do łóżka z nacjonalo a w neuropie pozostały jakieś popłuczyny i przeszła tam reszta "nawróconych" kucy którym nie było po drodze z patriotycznym zamordyzmem. Teraz neuropa to taka geriatryczna kuceria w wersji light.

Popytaj niedobitki obecnych neuropków to się okaże że
  • Odpowiedz