Wpis z mikrobloga

  • 20
@mimp W kwestii konfederacji, to już wiadomo że są oni skrajnie prorosyjcy. Nawet jeśli rosja by nas zaatakowała, to oni byli by przeciwni żeby Polska się broniła
  • Odpowiedz
@mimp: ale się nastroje zmieniły. Pamiętam jakby to było wczoraj jak się wykopki do tego Aryo brandzlowały i przeżywały, że chłop jest zmuszony z wykopu na twittera przejść bo tu mu wpisy usuwają czy coś. xD
  • Odpowiedz
W kwestii konfederacji, to już wiadomo że są oni skrajnie prorosyjcy.


@Adkos: Konfederacja to big tent od umiarkowanej proukraińskości do umiarkowanej prorosyjskości.
  • Odpowiedz
Nie chcesz wysyłać wojsk na Ukrainę = onuca


@mimp: On napisał, że zapewne konfa wolałaby wojska polskie by walczyły po stronie rosyjskiej, a nie że jak nie chcą ich wysłać to to są onuce. Biorąc pod uwagę ile po stronie konfy jest rusofilów to trafne założenie. Nie czaje z czym problem xD
  • Odpowiedz
@mimp nie jestem konfederatą, ale też jestem przeciw wysyłaniu wojsk. Niech jadą ochotnicy. Jak będzie dobra stawka to chętni się znajdą. Już z reszta jeżdżą po cichu od początku wojny.
  • Odpowiedz
@mimp:

Nie chcesz wysyłać wojsk na Ukrainę = onuca


Jak się tak dłużej nad tym zastanowisz to może zrozumiesz dlaczego. Rosja bardzo nie chce wojsk z zachodu na Ukrainie, wiadomo, że wejdzie narracja, że to agresja z naszej strony.
Jednak fakty są takie, że Rosja się zbroi obecnie na potęgę, realnie grozi nam wojna w najbliższych latach jeśli podbiją Ukrainę, ktora obecnie zaczyna mocno przegrywać.
My nie pomagamy im dlatego, że
  • Odpowiedz
@Pangia:

o, nie wiedziałem że wykop już nie lubi aryo, sporo mnie ominęło w temacie wojny


Propaganda mocno działa. Ludziom się wydaje, że nie są na nią podatni. Jednak zniechęcanie do Ukraincow jest na porządku dziennym od samego początku.
Ciągle wałkowanie tematu Wołynia i podgrzewanie innych problemów to nie przypadek. I nie chodzi o to, ze to nie są problemy i ktoś to sobie wymyślił, bo są ale chodzi o to
  • Odpowiedz