Wpis z mikrobloga

Cześć,

mieszkanie deweloperskie 50m2, 3 piętro, zadanie: montaż klimatyzacji.

Był 3 dni temu u mnie gość od klimy i pojawiło się wyzwanie / pytanie gdzie puścić skropliny. Po elewacji nie można, gdzie indziej na zewnątrz też za bardzo nie ma jak.. W zasadzie są 2 opcje, albo do odpływu od zmywarki / zlewu, albo zostawić po prostu na balkonie i podstawiać jakiś pojemnik, który od czasu do czasu trzeba będzie opróżnić. Z tego co mówił to z odpływami wewnętrznymi bywają problemy kiedy zaczyna tam gnić jedzenie i robi się nadciśnienie, wtedy może zacząć kapać z klimy. Nie wiem na ile to prawda, a na ile #$%#lenie "fachowca" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co o tym sądzicie? Jak macie kwestie skroplin rozwiązaną u siebie i co polecacie?

#remont #wykonczenia #mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #remontujzwykopem #klimatyzacja
  • 12
@przemek-: Na razie nie mam nic, jestem na etapie wyboru fachowca oraz rozwiązania. Jeszcze nie wywierciliśmy nawet dziury w ścianie - totalny początek. Gdzie tą pompkę się montuje? Bezpośrednio przy odpływie czy gdzieś przy jednostce lub pomiędzy nimi?
@styleripper: ja miałem w poprzednim mieszkaniu "niewidoczną" klime od dewelopera tzn z wyprowadzeniem jednostki na dach, oferta dla 2 ostatnich pięter. oprócz tego że moc z dupy za mała, to jeszcze #!$%@?ąca pompa skroplin się randomowo włączała w nocy XD jakby samolot startował.

ale co do twojego przypadku, ciągnij do odpływu, na pewno jest jakieś hydrauliczne rozwiązanie żeby zapachy się nie cofały...