Wpis z mikrobloga

@Atraktor: jeśli to z parkingu Lidla, to jest to ich ostatni kontrakt. Chyba, że do nich zadzwonisz i sam się przyznasz. Jeśli Oni, to jeszcze Sąd w Lublinie i dopiero wtedy odpuszczają sprawę.
  • 0
@paki82:

a po 2 skad maja twoje dane? Zgłoś na policję.

No jak widać z cepika- zapłacili, a teraz domagaja sie za to tez zwrotu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@3wolny Parking kauflandu- z dnia na dzień się pojawiły z dupy parkomaty i pewnie sporo ludzi na to złapali
@Atraktor: z jakiej racji? Nawet gdyby. Samochodem może jeździć osoba x y z, w tamtym czasie nie jestem w stanie stwierdzić która używała pojazd, tamte osoby również nie są w stanie stwierdzić czy wtedy go używały. I cyk umorzenie (tak możesz mandaty z fotoradarów anulować ( ͡° ͜ʖ ͡°))
I cyk umorzenie (tak możesz mandaty z fotoradarów anulować ( ͡° ͜ʖ ͡°))


@Megawonsz_dziewienc: coś zbyt ładnie to brzmi, bo przy mandacie z fotobudki masz rubrykę, że nie wskazujesz kto i płacisz tak czy siak, tylko bez punktów.
@tellet z tym, ze w takim przypadku jest prowadzone postepowanie w sprawie o wykroczenie. A w przypadku kwitka z parkingu jest prowadzone postepowanie cywilno-prawne zwiazane z regulaminem parkingu i zawarciem umowy z firma obslugujaca parking.
@paki82: musisz wskazać interes prawny, a taka ustalenie danych do pobrania takiej gówno opłaty może być interesem prawnym.

@Atraktor kiedyś czytałem analizę prawnika, który wskazał, że wg regulaminu apcoa stroną umowy jest "kierujący pojazdem". Apcoa domyślnie przyjmuje ze właściciel, ustalony w cepiku, jest kierujacym. Ale to ich problem, żeby takiego faktycznego kierującego ustalić. Prawnik sugerował odpisać, że nie przypominasz sobie kto w tamtym dniu prowadził samochód, a w tamtym okresie z
@Atraktor pytanie w jaki sposób zarządca parkingu pozyskał Twoje dane. Pozyskanie danych z CEPIK, bo mają umowę z właścicielem terenu to złamanie przepisów. To zbyt słaba podstawa prawna do uzyskania danych.

Interes prawny, to jest jak sąd wyda nakaz zapłaty (a.do tego potrzebne są dane ;)
  • 0
@Japcoock: Sorki gdzieś przegapiłem powiadomienie i dopiero teraz zobaczyłem to pytanie. A odpowiedź to olałem- przysłali jeszcze 2 takie pisma i na razie cisza ( ͡° ͜ʖ ͡°)