Wpis z mikrobloga

@czykoniemnieslysza: @murdoc równoległa droga do Turystycznej jest planowana. Wrzucam screena obowiązującego studium.

Polecam: https://geoportal.lublin.eu/2d/

@elgebar W tamtym roku ogłosili przetarg na budowę drogi miedzy Filaretów a Granitową + projekt od LL80 do Filaretów, ale aktywiści się oburzyli, bo droga ma odcinać miasto od lasu - jakby kur... nie robiły tego tory z JEDNYM legalnym przejściem, i anulowali przetarg, bo drzewa.
Pituch - @czykoniemnieslysza: @murdoc  równoległa droga do Turystycznej jest planowan...

źródło: turystycznaII

Pobierz
@Pituch: kojarzysz gdzie ta droga miałaby biec? tam gdzie jest teraz ulica węglinek? tj w tym dołku pomiędzy nasypem kolejowym a pętlami (widok i poręba)?
@Pituch: mam " Urzędnicy tłumaczą, że chodzi o lepsze skomunikowanie przystanku kolejowego Lublin Zachodni. Dziś dojazd do niego prowadzi wąską, choć wyasfaltowaną niedawno ul. Węglinek." Przecież można byłoby to załatwić przedłużając odpowiednio pętlę na porębie.
@elgebar: kojarzę. Widać na planach Tylko na początku kliknij na krzyżyk (prawy górny róg okienka)

Ale nie powstanie, bo na trasie jest masa samosiejek i aktywiści zabronili wycinać.

Na głównej teraz jest wykopalisko, gdzie JAwny Lublin krytykuje miasto za chęć zrobienia skweru, bo to wymaga zrównania terenu (chodniki są niżej) i na terenie są samosiejki...

Nowy Ład, PIS i aktywiści miejscy - najwięksi hamulcowi rozwoju miast xD
@elgebar: przeglądałem plany tej drogi. 2x2. DDR po obu stronach, przystanki, pętla przeniesiona niżej z kibelkami itd. pętla dla 2 autobusów pod dworcem PKP a przy okazji dodatkowe wyjazdy z osiedla, ale nie powstanie bo wycinka drzew.

ps. Tak, mam problem z aktywistami, bo nie znają się na roślinach (powielanie bzdur o pochłanianiu zanieczyszczeń albo, ze stare drzewa to dużo tlenu) a przede wszystkim sa idealnym przykładem paragrafu 22. Chcą aby