Wpis z mikrobloga

ja za 180m2 zamykam się rocznie w niecałe 20k to wychodzi jakieś 1500 miesięcznie. Wliczam tu wszystkie rachunki typu woda, prąd, gaz, śmieci, internet, tv, alarm, jakiś podatek od nieruchomości, nie wiem co tam jeszcze czasem wskoczy, ale tak mniej więcej to wygląda.
  • Odpowiedz
@aczutuse: Mam 2 domy:

Dom 180 m2 ogrzewanie gazem z sieci, wybudowany kilka lat temu. Koszt co plus cwu 3500 zł za cały rok ( na 5 osob mieszkających). Prąd różnie 200-400 zł miesięcznie. Koszty śmieci, internetu, tv indywidualne, możesz sobie sam przeliczyć.

Dom 50 m2 (letniskowy ale całoroczny, użytkowany ok 10 dni w miesiącu, w wakacje pełne 2 miesiące). Pompa ciepła plus koza na drewno. Od sierpnia do teraz zapłaciłam
  • Odpowiedz
@aczutuse myślę że stale opłaty wliczając ogrzewanie wyjdzie ok 1000/1300 zł i warto sobie odkładać 200 zł miesięcznie na inne konto na przyszłe remonty.
  • Odpowiedz
@aczutuse: dom 200m2, koszt na miesiąc:
- gaz (CO, CWU, kuchnia): 150-1000zł zależnie od miesiąca
- prąd: 400zł
- wywóz śmieci, podatek gruntowy i takie tam - trochę ponad 100zł
- woda: 50zł
- wywóz szamba: 250zł (raz na miesiąc)
- internet: 110zł
- TV: brak (dvb-t mi do szczęścia wystarcza)

Razem: ~1000-2000zł miesięcznie, zależnie czy zima, czy lato. Do tego jeszcze trzeba doliczyć koszt ubezpieczenia płacony rocznie, to też jest
  • Odpowiedz
@aczutuse: nowy dom bez remontów, bo stary z remontami to wydali tyle ze nowy by powstawili, w remontach sky is the limit a trzeba liczyc ze w ciagu kilku dekad niemal wszystko bedzie w domu do wymiany
  • Odpowiedz
@aczutuse: ew. pogadaj z ludzmi na wsiach co placa tylko podatek 90zl i za wegiel 2tys zl (grzeja oszczednie do kozy w 1 pokoju) i prad 100zl wode maja ze studni ;P o remontach nie slyszeli, tak mozna zyc tez
  • Odpowiedz
@aczutuse: ew. mieszkanie w miescie moja ciocia 50zl prad, 350zl czynsz z woda i roznymi oplatami i grzaniem, spoldzienia remontuje klatki maluje, schody robi, odsnieza itd tak tez mozna zyc ;P co ciekawe w korei norma jest ze wiekszosc ludzi woli mieszkanie niz dom pod wzgledem wygody zycia bo tam klimat maja w sumie podobny jak w polsce ze z ogrodu korzystaja tylko latem a maja takei rody pod blokami
  • Odpowiedz
  • 0
@aczutuse spółdzielnia opłaca podatek od nieruchomości też wszystko jest w zawrotnym czynszu 350zl jeszcze ocieplony budynek i o solarach myślą, także długo falowo taniej mieszkanie
  • Odpowiedz