Wpis z mikrobloga

#majsterkowanie

Mam przed sobą projekt - raczej na lato - ale myślę i myślę. Czy da się zamontować i uruchomić silnik z #motocykle , aby sensownie kręcił pompę hydrauliczną?

Wyjście max 3000 obr/min.

Ogólnie wiem, że są przekładnie, skrzynia biegów i niby wystarczy odpalić go na pierwszym biegu, ale czy są może jakieś dziwne niuanse?
  • 8
  • 0
@amath no właśnie chcę spalinowym

Pompa pociągnie z 80 km. Myślałem, żeby zadowolić się 27 km lifan czy inny chinol. Ale to bez sensu, jeśli da się wykorzystać tańszy, lżejszy, mocniejszy i może cichszy do tego.
  • 0
@amath: dość dawno to liczyłem. Ale te pompy są w stanie wygenerować spore ciśnienie, a więc i moment na silnikach wyjściowych. A moment razy prędkość to moc. 80 kuni to już dużo przy pojeździe 700 kg, ale co mi tam ^^
@WolvvloW: problemem jest automat regulacji obrotów, silniki motoryzacyjne nie mają korekty przepustnicy w zależności od obciążenia na wale a nie do końca jestem przekonany czy samo ustawienie manetki na stałe wystarczy bo opory hydro w pompie niekoniecznie muszą być stałe.

Problemem silnika moto jest także to że uwzględnia się jego pracę pod obciążeniem w ruchu czyli przy pewnej prędkości powietrza względem chłodnicy, do zastosowań stacjonarnych być może trzeba powiększyć chłodnicę albo