Wpis z mikrobloga

Siema mam pewien problem z moja skoda felicja a mianowicie gdy wsiadam rano i probuje odpalic rozrusznik kreci ale nie odpala i tak az do rozladowania aku. Podczas krecenia rozrusznika slychac cykanie jakiegos przekaznika w okolicach bezpiecznikow. Ostatnio wymienilem regulator napiecia alternatora bo nie ladowal. Gdzies na jakims forum czytalem ze ktos mial.podobny problem i winny byl akumulator. Ja swoj posiadam juz ok 2lata . ktos mial tez moze podobny problem? #pytaniedoeksperta #motoryzacja #samochody #elektryka
  • 20
@DADIKUL: haha, miałem dokładnie to samo w swojej ibizie, ale generalnie po objawach to nic nie można ustalić, bo to może być wiele różnych powodów. U mnie mechanik na pierwszy rzut oka stwierdził, że to może być ten przekaźnik (on jest od załączenia pompy paliwa, i przy odpalaniu ma połączyć na stałe). Później się okazało, że to jakieś przewody w wiązce były uszkodzone. Zasilanie sterownika przy rozruchu siada. Po wymianie przewodów
via Android
  • 0
@BojtaS:

@Strigiformes: wczoraj wlasnie odpalilem go na pociag troche pojezdzilem Zeby sie podladowal. Wieczorem jeszcze probowalem go odpalic i odpalil od strzala . rano juz sie nie udalo

@enjoi: apropos pompy paliwa spalila mi sie i wymienialem ja jakos rok temu
@DADIKUL: posadź kogoś przy deklu z pompą i niech nasł#!$%@? przy przekręceniu na zapłon, czy się uruchamia. Jest dużo możliwości, trzeba po kolei sprawdzać... Koszt przekaźnika nie jest duży, ja zapłaciłem 45 zł.
@DADIKUL: może to być aku, może przekaźnik, może sterownik lub zasilanie jakieś.

@enjoi: jeśli mu przy kręceniu strzela przekaźnik, to przy przekręceniu na zapłon pompa będzie normalnie chodzić, dopiero przy próbie odpalenia przekaźnik puszcza.
@DADIKUL: no przekaźnik może cykać bo jest uszkodzony, ale równie dobrze może cykać bo siada zasilanie sterownika, albo coś uszkodzone w pompie, albo jeszcze parę innych opcji. Faktycznie, przekaźnik jest najtańszą opcją, więc warto od niego zacząć sprawdzanie. Pewnie ten przekaźnik jest taki sam jak u mnie, jakbyś go wyciągnął i otworzył (da się spokojnie), to byś mógł zobaczyć w jakim jest stanie. Jednak to jest tam kawałek miedzi i cewka
@DADIKUL: jeżeli nie widzisz jak przygasa wszystko przy kręceniu i odpalanie na kable nie pomaga to wtedy prawdopodobnie można wykluczyć. Jeżeli masz możliwość sprawdzić na prostowniku poziom naładowania aku to zrób to. Zawsze warto zaczynać od najprostszych i najtańszych rzeczy.
@enjoi: podładowałem aku i od tej pory normalnie odpala i jeździ :D Możliwe że przyczyną była wilgoć , jak pisałem na wielu forach znajdowałem posty o tym że felicje nie chcą odpalić po mocnej ulewie. Mi się przytrafiło to pierwszy raz i mam nadzieję że ostatni :P

Wielkie dzięki za chęć niesienia pomocy mirki :* @enjoi: @Strigiformes: @BojtaS: