Wpis z mikrobloga

Mija mi juz ktorys rok w bankowosci inwestycyjnej i mam wrazenie ze przynajmniej 1/3 lub 1/2 tego okresu siedze i szukam innej pracy i nie moge jej znalezc.

Polska gospodarka mam wrazenie ze jest czasem niesamowicie uposledzona jak na wielkosc tego kraju, a rozwiniete spolki gieldowe czy cos kupujace mam wrazenie mozna policzyc na palcach jednej reki. W Stanach ten system jednak troche lepiej dziala hehe.

@Anjay ciebie byku kojarze z branzy. Jezeli dobrze kojarze to jak tam idzie? Duzo/malo roboty?

Ehh przynajmniej za jakies 2 lub 3 miesiace znow bedzie cieplo.

#korposwiat #pracbaza
  • 8
@crewlove: Roboty w ostatnim czasie jest sporo ale są to głównie projekty na jakichś śmieciowych spółkach, zainteresowanie inwestorów jest takie sobie a jak już jest to zazwyczaj mocno oportunistycznie podchodzą i dają #!$%@? wyceny...
Ostatnio też się zacząłem rozglądać za zmianą roboty ale mało ofert, patrzę może w kierunku consultingu chociaż tam godziny chyba jeszcze gorsze, ale bazowa stawka większa.
  • 1
@Anjay: u mnie w #!$%@? roznych ofert i pracy pro bono i malo co przeklada sie na cos sensownego. Ale z drugiej strony, czy chcialbym zeby cos sensownego sie zaczelo? Nie jestem pewien XD

My jeszcze z rynku kapitalowego zyjemy ale tu tez srednio. Choc transakcje sa ale raczej jakies malo wymagajace i ciekawe.

Ja to juz pracy transakcyjnej dosc mam, porobilbym cos innego.
Ja to juz pracy transakcyjnej dosc mam, porobilbym cos innego.


@crewlove Też raczej nie zmieniałbym pod inny zespół m&a tylko coś innego, dlatego o tym consultingu wspomniałem. Zresztą teraz będzie w #!$%@? projektów na rynku PV i inne OZE co mnie średnio interesuje
  • 1
@Anjay: No jest to jakas opcja. Tylko jak o tym myslalem to uwazam ze pracowalbym wiecej a nie wiem czy chce. Tzn teraz nie pracuje malo ale duzo jest dupogodzin i czekania. W konsultingu raczej pracuje sie troche szybciej jak juz cos sie dzieje. Tam tak nie ofertujesz jak na przyklad ja ofertuje ciagle.

No nie wiem. Co do OZE i PV to to samo powiedzialem szefowi na rozmowie ostatnio hehe.
@Anjay: @crewlove Panowie, a na jakie stawki/godziny można liczyć w bankowości inwesycyjnej, mam 5 lat expa w bankowości korpo, structured finance, project finance etc więc myślę, że mógłbym się tam przydać, bo już mnie trochę #!$%@? bierze w obecnej robocie i coś bym zmienił
@DeoLawson: Jak masz doświadczenie w structured finance, to byś bardziej się nadawał do jakiegoś Private debt/PE typu CVI, ACP albo coś w stylu EBRD, chociaż tam jeszcze mniejsze zespoły. 5 lat to taki exp, że niektórzy są jeszcze associate a niektórzy już VP/manager więc ciężko jednoznacznie stwierdzić, subiektywnie mówiąc to 17k do 25k, a bonus w zależności od budżetu 40-100% rocznej. Nie mam wglądu na cały rynek więc może się w
  • 1
@Anjay: @DeoLawson ogolnie ja tez nie mam za bardzo wgladu, faktycznie w polsce ten rynek kapitalowo-m&a jest IMO tak sobie rozwiniety i ciezko o ustandaryzowane odpowiedzi (jak np. w Stanach) i naprawde duzo zalezy do jakiego miejsca idziesz. Ja po narzuceniu bonusow jako analityk zarabialem jakos 12k-13k na reke przy dosc niskiej podstawie i duzym bonusie, w nieswiatowym banku. W innych bardziej lokalnych bankach slyszalem o roznych stawkach, wiec ciezko mi
@Anjay: @crewlove Wielkie dzięki za info. U siebie mam 17 brutto już po bonusach no i nie powala to, ale jednak pracuje sredniotygodniowo te 40h. I jak zmienię robotę to myślę że spokojnie mogę dobić do 25 po bonusach przy czym bez stanowiska menadżerskiego albo srogich nadgodzin to już raczej sufit po stronie analitycznej, a niekoniecznie kręci mnie tak bardzo biznes, ale rozważam.