Wpis z mikrobloga

@Szawagier: a jakby to twoje zamówienie przyjechał odebrać jakiś janusz i przedstawiłby się twoim imieniem i nazwiskiem to miałbyś do magazyniera pretensje, że nie zweryfikował jego tożsamości czy wszystko byłoby według ciebie w porządku ?

Ludzie, jakie wy macie tu czasami debilne pytania to ręce opadają. ()
@Szawagier: jeśli zamówienie było opłacone/płatność przelewem, to normalna praktyka. Zwykłe okazanie dokumentu tożsamości celem weryfikacji, aby nikt obcy nie odebrał produktu opłaconego przez innego klienta. No bo jak inaczej mają to sprawdzić? Dlatego niektóre firmy wysyłają dodatkowy składnik uwierzytelnienia przy odbiorze w postaci np. kodu odbioru wysłanego smsem.
  • 0
@goferek: miałem nr zamówienia i imię nazwisko, powinno wystarczyć.
Jeżeli nie to niech wprowadza jakieś kody odbioru jak w paczkomatach.

Moje pytanie czy taka praktyka jest po prostu legitna, to nie jest moim zdaniem odpowoednia osoba do zagloadnia w moje dane personalne..
  • 0
@Wiskoler_double: No to przecież podałem chłopu nr zamówienia oraz swoje imię i nazwisko () przyszło mi to na maila tak samo, jak przychodzi kod odbioru do paczkomatu..

Ja tu się próbuje dowiedzieć czy takie praktyki legitymowania są legitne, tym bardziej że dowiedziałem się o tym dopiero przy odbiorze.