Wpis z mikrobloga

@fra234: Nie trzeba będzie - te lokaty/rachunki trzeba będzie otwierać jako specjalnie oznaczony produkt. Już dziś mamy bezbelkowe rachunki mieszkaniowe (pomysł rządu M. Morawieckiego) - fajnie też zobaczyć jakie tam są oprocentowania. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

5250 zł? To grubo, takie oszczędnosci, w klasęvwyzszą uderzają juz chyba...


@Ratto: Nie 5250. Zyskasz na odsetkach na lokacie maks 1000 zł jeśli dobrze rozumiem :)
@dzbanek123: @Okcydent
Zainwestuje 20k w akcje, urośnie mi to do 100k. "Wartość inwestycji" mam w progu 100k. Zwolnienia z podatku nie mam, bo mam zysk 80k, a kwota wolna według tych wyliczeń to 5k i będzie spadać ze stopami procentowymi. Więc nie, nie spełnia to obietnicy wyborczej i jak najbardziej jest gorszą opcją niż zapowiadano. A to, że lokaty trzeba będzie mieć co najmniej roczne to już w ogóle absurd.
@Okcydent śmieszy, że zamiast podwyższyć kwotę wolną od podatku i IIgi próg wrzucić na jakąś wartość typu 250-300 tysięcy zł zajmujemy się stworzeniem ulgi dla podatku belki gdzieś inwestorzy to jakieś 5% Polaków bo reszty na to nie stać XD
@Okcydent Zamiast zupełnie zlilwidować ten podatek kosztem zwiekszenia jakiegos innego podatku, dzięki czemu łatwiej by było zwykłemu kowalskiemu policzyć ile zarobi inwestując, to jest on jeszcze bardziej komplikowany (°°