Wpis z mikrobloga

@Okcydent: Jak miałoby wyglądać rozliczanie tego (mam dwie lokaty po 100k to wybieram sobie, od których 100k nie płacę podatku/płacę mniejszy podatek w kolejnym roku)? Dlaczego obligacje są traktowane na równi z akcjami, skoro teoretycznie obligacje SP to produkt bez ryzyka będący w klasie lokat/kont oszczędnościowych? Plus: może wystarczy na nieopodatkowanie dywidend, przynajmniej póki stopa procentowa jest w miarę wysoka.
  • 5
@Okcydent: Jak miałoby wyglądać rozliczanie tego (mam dwie lokaty po 100k to wybieram sobie, od których 100k nie płacę podatku/płacę mniejszy podatek w kolejnym roku)? Dlaczego obligacje są traktowane na równi z akcjami, skoro teoretycznie obligacje SP to produkt bez ryzyka będący w klasie lokat/kont oszczędnościowych? Plus: może wystarczy na nieopodatkowanie dywidend, przynajmniej póki stopa procentowa jest w miarę wysoka.


@canismajoris231: W przypadku lokat będzie jeszcze chodziło pewnie o specjalny
@Okcydent: To fajnie by było to zmaksymalizować na 100k obligacji SP i 100k akcji (a przynajmniej żeby dywidendy się złapały). X2 na koncie żony i może coś uda się z tego oszczędzić póki stopy są wysokie, ale ogólnie niepotrzebne komplikowanie i jednak rozczarowanie w porównaniu z oczekiwaniami.
  • 1
Z drugiej strony czy banan się w ogóle czegokolwiek realnego spodziewał? Taki projekt konfederacji to wgl giełdę pominął.


@canismajoris231: Przecież to była jedna ze 100 obietnic. Ludzie za tym głosowali ( ͡° ͜ʖ ͡°). W sumie mogę powiedzieć, że nawet spełniona. A że w rzeczywistości to wychodzi z 1000-2000 złotych na czysto to już mniejsza o to :)
@Okcydent: Ale polecieli w kulki. Przecież stopa depozytowa NBP przez 90% czasu wynosi <=1%, a czasem i zero. Tak więc łaskawie pozwolą nam zaoszczędzić do tysiąca złotych. To zwykłe cwaniactwo i oszustwo z ich strony, bo jak podajesz kwotę wolną 100 tys. przy podatku 19% to spodziewasz się, że zostanie ci w kieszeni do 19 tys. Tak nakazuje logika, gdy słyszysz taki przekaz, a taki był w czasie kampanii wyborczej. Czuje
Jak to wejdzie w takiej formie to będzie to żart, mogli się już równie dobrze nie męczyć i nic nie robić


@Anien No dokładnie. 5k rocznie odsetek to tak z lokaty na 100k. To są przecież grosze dla przeciętnego Kowalskiego. Jak ktoś ma 100k to nawet nie opłaca się lokaty zakładać bo to grosze.
Prawda?

Ja pierdziele, odklejone wykopki znowu w formie.
  • 0
No dokładnie. 5k rocznie odsetek to tak z lokaty na 100k. To są przecież grosze dla przeciętnego Kowalskiego. Jak ktoś ma 100k to nawet nie opłaca się lokaty zakładać bo to grosze.


@ipkis123: Ale przecież to właśnie obiecali. Zysk z lokaty od 100 tysięcy zwolniony z podatku (=100 tysięcy oszczędności bez podatku). Żebym to ja musiał bronić KO - do czego to przyszło.
@Okcydent jak rozumiem dzięki tym zmianom będzie trzeba rozliczyć PIT od lokat i kont oszczędnościowych? To paradoksalnie może bardzo negatywnie wpłynąć na ludzi oszczędzających niewielkie kwoty, którzy mieli w zamyśle najwięcej skorzystać na tej zmianie.